Владата на Бразил распореди војска околу зградата на министерствата во Бразилија по судирите за време на протестите против претседателот Мишел Темер кого ...
сите 24 | | | веќе видена

Во светот не постои една организација која што управува со интернетот. Со развојот на технологијата и се поголемиот број на корисници се наметнуваат повеќе ...
сите 29 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и неговиот сопартиец, Муса Џафери, денеска не се појавија во судница. Тие го тужат екс разузнавачот, Слободан Богоевски за навреда и ...
сите 42 | | | веќе видена

Помладиот брат и таткото на Салман Абеди, осомничениот напаѓач во Манчестер, се уапсени во Триполи. Британската полиција тврди дека британскиот државјанин со ...
сите 157 | | | прочитана: 630 | веќе видена

Доаѓа време за одговори. Граѓаните не сакаат политичари што лажат кај што ќе стигнат. Оправдано се плашат дека Заев е подготвен да ја реазлизира Тиранската ...
сите 600 | | | веќе видена

Досега се реализирани 80 проценти од планираната сеидба на оризот. Земјоделците велат дека ќе го запазат оптималниот рок кој завршува за неколку дена. Од ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска и утре ќе престојува во посета на Италијанската Република и Светата Столица во Ватикан, во рамките на манифестацијата „Македонија ...
сите 88 | | | веќе видена

Американскиот заменик помошник државен секретар Брајан Хојт Ји изјави дека американската политика кон Западен Балкан се нема значајно променето од изборот на ...
сите 103 | | | веќе видена

Западниот Балкан е регион кој е клучен за ЕУ, кога станува збор за безбедноста и за превенција од радикализација, смета претставничката за надворешна и ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети по средбата со партиските потпретседатели истакна дека во програмата на новата влада ќе влезат само најважните аспекти за ...
сите 600 | | | веќе видена

Политичките случувања во Македонија во фокусот на средбата меѓу претседателите Путин и Иванов во Кремљ. Русија внимателно ги следи случувањата, посакуваме ...
сите 161 | | | прочитана: 1038 | веќе видена

next