Барак Обама ги повика демократите во Конгресот да се борат против укинување на неговата реформа на здравствено осигурување, која Доналд Трамп планира да ја ...
сите 27 | | | веќе видена

Екипите на зимската служба на Град Скопје интензивно работат на терен на расчистување на градските улици и булевари и моментално се расчистени и проодни. Во ...
сите 160 | | | прочитана: 382 | веќе видена

Сенаторите Демократи предводени од новиот лидер на малцинството во Сенатот Чак Шумер планираат со долги сослушувања да го одолговлекуваат назначувањето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради снегот што паѓа од ноќеска во поголемиот дел од државава, патниот, железничкиот и авиосообраќајот се одвиваат во зимски услови. Поради снежните врнежи ...
сите 729 | | | веќе видена

Отворени се пристигнатите понуди. Конзорциуми составени од домашни и странски компании заинтересирани да го градат новиот клинички центар. Кој ќе ја добие ...
сите 27 | | | веќе видена

Најавените поларни температури и обилни снежни врнежи ќе се пресретнуваат со добра екипираност на болниците и на службите за итна медицинска помош. Надлежните ...
сите 8 | | | прочитана: 628 | веќе видена

Турските власти го утврдија идентитетот на човекот кој отвори оган во преполн локал на новогодишната прослава во Истанбул кога загинаа 39 луѓе. Во меѓувреме ...
сите 6 | | | веќе видена

next