Утре е Василица, а вечер се одржува традиционалната Мичуринска средба по 21-ви пат, во паркот во населбата. Предвидена е и детска програма што почнува во 17, а ...
сите 32 | | | веќе видена

Министерството за образование објави конкурс за доделување на стипендии за најдобрите 100 универзитети во светот, според ранг листата на шангајскиот Џио Тонг ...
сите 53 | | | веќе видена

Поради завеаност на пругата, Македонски железници- Транспорт неколку дена го откажа возот кон Кочани, кој денеска повторно ќе почне да сообраќа. Од МЖ- ...
сите 24 | | | веќе видена

Повремени врнежи од дожд и снег денеска доцна попладне во западните и северозападните предели во земјава. УХМР прогнозира можна појава на замрзнат дожд ...
сите 409 | | | прочитана: 237 | веќе видена

Од Електрани на Македонија (ЕЛЕМ) соопштуваат дека снабдувањето со електрична енергија за домаќинствата и помалите компании на регулираниот пазар се одвива ...
сите 51 | | | веќе видена

За пет отсто е зголемен бројот на туристите во Македонија, покажуваат последните податоци од Државниот завод за статистика. Во периодот јануари-ноември 2016 ...
сите 67 | | | веќе видена

next