Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно суво, студено и ветровито време, со засилен ветер од северозападен правец особено долж Повардарието и во ...
сите 374 | | | веќе видена

И попладнево продолжуваат протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“. Се бара отфрлање на деструктивната Тиранска платформа. Речиси два месеца ...
сите 301 | | | веќе видена

Времена измена на режимот на сообраќај ќе има утре на ул. „Филип Втори Македонски“, поради приклучување на објектот „Државни институции – Јавна администрација ...
сите 95 | | | веќе видена

Добрата билатерална соработка меѓу Македонија и Босна и Херцеговина да се искористи за да поблиски економски односи- апелираа претседателите на двете земји, ...
сите 175 | | | прочитана: 392 | веќе видена

Априлскиот снег непријатно ги изненади Европејците. Најголем проблем настана во сообраќајот поради блокадите и застоите, но и домаќинствата се соочуваат со ...
сите 11 | | | веќе видена

САД ги разгледуваат сите можности за вршење на притисок врз Северна Кореја поради нуклеарната програма, вклучувајќи и начин да се врати Пјонгјанг на ...
сите 26 | | | веќе видена

Селекторот на македонската репрезентација, Раул Гонзалез го објави поширокиот список за квалификациските натпревари против Исланд за пласман на ЕП во Хрватска. ...
сите 25 | | | прочитана: 302 | веќе видена

Расел Вестбрук стигна до шестиот „трипл-дабл“ во плеј-оф натпреварите постигнувајќи 51 поен 10 скока и 13 асистенции ноќеска на средбата со Хјустон, но и тоа ...
сите 218 | | | веќе видена

next