Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за „Фајненшл тајмс“ изјавил дека Македонија ја разгледува можноста за користење на привремената референца за ...
сите 492 | | | прочитана: 699 | веќе видена

Блокот на партијата на францускиот претседател Емануел Макрон, Републиката во движење и на Демократското движење води по првиот круг од парламентраните избори ...
сите 87 | | | веќе видена

Само осум месеци по светската премиера, „Златна петорка“ се закити со четири интернационални награди. Филмот ги освојува симпатиите не само на домашната, туку ...
сите 36 | | | веќе видена

Ги иницираше и сама се изненади од изборите. Британската премиерка Тереза Меј наместо да ја зацврсти својата позиција во преговорите со Брегзит, сега одново ќе ...
сите 113 | | | прочитана: 1936 | веќе видена

next