Десетина минути по полноќ на 9-ти мај заврши Првата полуфинална вечер на 62- то издание на наголемиот музички спектакл на планетава, Изборот за песна на ...
сите 287 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Полицијата приведе татко и син, осомничени за нападот врз пратеникот Зијадин Села. По претресот во нивниот дом, била пронајдена и одземена како доказен ...
сите 214 | | | веќе видена

Уставните судии не поведоа постапка за оценување на уставноста на иницијативите на Министерството за локална самоуправа, за продолжување на мандатот на ...
сите 203 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Министерството за локална самоуправа бара Собранието во најкус можен рок со измени на Изборниот законик да обезбеди законски услови за непречено функционирање ...
сите 198 | | | веќе видена

Близу до Клиничкиот центар, во зградата во која што живеела на улицата „Елисие Поповски“ е пронајдена почината лекарка од Нефрологија. Имала убодни рани од нож ...
сите 58 | | | прочитана: 2283 | веќе видена

Писмото од Собранието дека има оформено парламентарно мнозинство вчера е пристигнато во Кабинетот на претседателот Иванов. Шефот на државата очекува од лидерот ...
сите 313 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Oсновното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека е извршен увид во станбен објект на ул. „Елисие Поповски“, спроти Клиничкиот центар во Скопје, каде што ...
сите 73 | | | прочитана: 4006 | веќе видена

next