Топлотен бран на европскиот контитнент. За британската престолнина, ова е најжешкиот јуни од 1976 година, а Португалија се бори со смртоносен шумски пожар. Над ...
сите 23 | | | веќе видена

Инклузија во училиштата, програма за децата со посебни потреби, повеќе дефектолози- ова се дел од барањата кои се најдоа пред министерката за образование и ...
сите 36 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Владата нема капацитет да им излезе во пресрет на барањата на граѓаните и да ги исполни дадените ветувања за продолжувањето на породилното отсуство од 9 на 18 ...
сите 19 | | | веќе видена

Саудискиот крал Салман, го прогласи својот син, 31-годишниот принц Мохамед бин Салман за наследник на престолот на местото на својот роднина, принцот Мохамед ...
сите 6 | | | веќе видена

Уставниот суд го оспори неограниченото следење на комуникациите на Управата за безбедност и контраразузнавање без соодветна контрола. Со мнозинство гласови ...
сите 16 | | | веќе видена

Над 100 заеднички проекти имаме со Бугарија, поддржани од двете програми за фондови на Европската унија. Вицепремиерот за евроинтеграции Османи во Софија ...
сите 13 | | | веќе видена

next