Сѐ е работа на договор, не е спорно ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да ја состават новата влада- велат познавачите на политичките состојби со кои разговараше МТВ. Велат дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Скршеници и премрзнати екстремитети. Брзата помош постојано носи нови пациенти. Ваква е сликата на Универзитетската клиника за хируршки болести „Свети Наум ...
сите 5 | | | веќе видена

Фондот ќе овозможи лековите „Клексан“ и „Фраксипарин“ да бидат на рецепт, тримесечна терапија за хронично болни лица, апликација на мобилен телефон преку која ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонските народни песни со призвук на џез, вака ќе звучи традиционалниот василичарски концерт насловен „Заборавени песни“. Ќе бидат во изведба на Андријана ...
сите 62 | | | веќе видена

До крајот на декември годинава Македонски железници- Транспорт ќе ја добијат првата од четирите нови електролокомотиви, што ќе ги испорача кинеската компанија ...
сите 13 | | | веќе видена

Нов снежен бран со многу ниски температури повторно ја зафати Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со ...
сите 355 | | | прочитана: 269 | веќе видена

Главната констатација на Советодавниот комитет е дека „општеството останува длабоко поделено, со малку размена меѓу двете најголеми етнички заедници, ...
сите 18 | | | веќе видена

Снабдувањето со електрична енергија за домаќинствата и помалите компании на регулираниот пазар за електрична енергија се одвива редовно и во согласност со ...
сите 152 | | | веќе видена

next