Претседателот Ѓорге Иванов по повод еврејскиот празник Пасха упати честитка до претседателката на Eврејската заедница во Република Македонија, Берта ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжуваат протестите за унитарност на Македонија. Од граѓанската иницијатива сметаат дека на граѓаните им е подметната Тиранската платформа. Апелираат на ...
сите 124 | | | веќе видена

Египетскиот претседател Абдул Фатах Ал-Сиси прогласи тримесечна вонредна состојба по самоубиствените-бомбашки напади во две коптски цркви во кои загинаа 44 ...
сите 35 | | | прочитана: 525 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура од минус два до ...
сите 304 | | | веќе видена

Руски програмер е уапсен во Барселона поради сомнеж за вмешаност во хакерски напади во претседателската кампања на САД. Тој е вториот програмер за кого ...
сите 3 | | | веќе видена

Многумина знаат да речат дека само мајката знае од кого е нејзиното дете, но во лабораториите кадешто се врши утврдување на татковство, велат дека постојано се ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради лошата хидролошка состојба и неможноста акумулацијата Калиманци да се наполни до крај со потребните количества вода, направена е рестрикција на планот ...
сите 13 | | | веќе видена

next