Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер тврди дека ќе бидат потребни повеќе од две години за постигнување на договорот за сите прашања поврзани со ...
сите 116 | | | веќе видена

Граничниот премин „Богородица-Евзони“ на македонско грчката граница по 18 дневна целосна блокада од страна на грчките земјоделци, утрово е делумно деблокиран, ...
сите 216 | | | веќе видена

Македонија е економски слободна држава со пласман на 31-то место на „Индексот за економски слободи“ на американската фондација „Херитиџ“. Подобрувањето на ...
сите 11 | | | веќе видена

Штетите милионски, последиците допрва во широки размери ќе удрат на зделките и трговската соработка. Бизнис заеницата од Македонија и Србија апелира проблемот ...
сите 48 | | | веќе видена

„Документот не содржи атомска бомба“- лидерот на ДУИ, Али Ахмети се огласи за преговорите со СДСМ. До рано утрината, партиско раководство ги разгледувало ...
сите 12 | | | веќе видена

По една деценија, пациентите со малигни заболувања ќе се лекуваат со посовремена терапија. Граѓанските здруженија велат дека со ова ќе им се продолжи и подобри ...
сите 11 | | | прочитана: 574 | веќе видена

next