Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога ...
сите 22 | | | веќе видена

Најголема доверба од политичарите во моментов граѓаните имаат во лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од 26 отсто, 13,5 отсто се определиле за претседателот ...
сите 49 | | | прочитана: 286 | веќе видена

Непознат маж е убиен на аеродромот „Орли“ во Париз, откако се обидел да му го одземе оружјето на еден војник. Инцидентот се случи околу осум часот и 30 минути ...
сите 66 | | | веќе видена

Зад иницијативата на СДСМ за продолжување на конститутивната собраниска седница стојат потписите и на пратениците на ДУИ, Беса и на Алијансата на Албанците. ...
сите 548 | | | прочитана: 2484 | веќе видена

„Нема да ви помине- бараме правда“, порачаа вработените во компанијата Трансмет и Телевизијата Нова на бизнисменот Сеад Кочан кои потворно излегоа на протест ...
сите 55 | | | веќе видена

Несоницата е во подем, покажуваат светските истражувања. 40 проценти од работоспособното население на возраст од 30 до 50 години имаат некој симптом на ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалниците и членовите на Советите на општините можат да ги извршуваат своите законски надлежности до крајот на првата половина од мај- ваков одговор ...
сите 53 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски во Виена оствари средба со австрискиот министер за ...
сите 19 | | | веќе видена

next