Лидерот на СДСМ и мандатор за нова влада, Зоран Заев најави дека денеска почнуваат разговорите со партиите кои треба да бидат дел од владата, за распределба на ...
сите 164 | | | веќе видена

Излезот од политичката криза сигурно не е во просто менување на мнозинството во Собранието. Решението мора да се бара во дефинирањето на правилата на игра, не ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот Иванов испрати телеграма со сочувство до Кралицата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Елизабета Втора. Нападот во ...
сите 112 | | | прочитана: 197 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска и утре ќе престојува во работна посета на Руската Федерација. Претседателот Иванов е одликуван со ...
сите 140 | | | веќе видена

Најмалку 19 лица загинаа, а околу 50 се повредени во најмалку една експлозија која одекна на концерт на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, јави ...
сите 218 | | | прочитана: 332 | веќе видена

Босански Севдах, португалско Фадо, музика комбинирана од традиционални песни, танц и звук соединет од различни стилови е дел од репертоар на Скопскиот Оф- фест ...
сите 63 | | | веќе видена

next