Грип, вирусни заболувања, дефекти, замрзнати воедомери и инсталации. Студот и поларните температури го земаат данокот во секојдневието на прилепчани. Во Итната ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му го врачи мандатот за состав на влада на Република Македонија на Никола Груевски, претседател на политичката партија ...
сите 66 | | | прочитана: 591 | веќе видена

Германија се закани дека ќе укине развојна помош за државите кои нема да примат назад одбиени баратели на азил. Предупредувањето особено се однесува за Тунис ...
сите 18 | | | веќе видена

Состојбата во електроснабдувањето е стабилна. Иако минусните температури го исфлија од употреба еден од трите блока во РЕК Битола, ноќта помеѓу Бадник и Божик, ...
сите 173 | | | веќе видена

next