На граничниот премин Ипсала меѓу Турција и Грција е упсен 60 годишен државјанин на Македонија, пренесува агенцијата Анадолија. Тој возел шлепер со приколка, во ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Бон е закажана првата средба на американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. По инаугурацијата на ...
сите 45 | | | веќе видена

Екипите на Баерн Минхен и на Реал Мадрид синоќа остварија убедливи победи против Арсенал, односно Наполи во првите осминафинални натпревари во фудбалската Лига ...
сите 7 | | | веќе видена

Рокот за замена на дозволите за поседување и носење оружје, овластувањата за носење на оружје и дозволите за поседување на оружје издадени истекува на 12 април ...
сите 26 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ја направи првата најголема измена во ставовите на Вашингтон за надворешната политика. По средбата со израелскиот ...
сите 28 | | | веќе видена

next