Меѓународниот монетарен фонд во најновата економска прогноза предвидува дека македонската економија годинава ќе има раст од 3,2 а догодина од 3,4 проценти. Во ...
сите 109 | | | веќе видена

Денеска под влијание на нов влажен бран, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат ...
сите 374 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Бројот на странски борци коишто се придружуваат на терористичките организации е намален, но се уште проблемот постои. Здружувањето на Ал-Каеда и на Исламската ...
сите 27 | | | веќе видена

На денешната седница, британскиот парламент ќе решава за предлогот на премиерката Тереза Меј за предвремени парламентарни избори за 8 јуни. Меј тврди дека само ...
сите 149 | | | веќе видена

Клучот е во Уставот, без разлика дали станува збор за Македонија, Шведска или за Грција- поранешниот шведски премиер, Карл Билт рече дека е во извидничка ...
сите 133 | | | прочитана: 850 | веќе видена

next