Германија и другите земји од ЕУ ќе ги водат преговорите за излегување на Велика Британија од Унијата во атмосфера на пријателство, но сепак, приоритет ќе биде ...
сите 42 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати поканата на францускиот претседател Емануал Макрон да присуствва на одбележувањето на Денот на падот на ...
сите 29 | | | веќе видена

Трговските компании за алкохол бараат измени на законот за продажба и укинување не временското ограничување за продажба. Барањата за измени на регулативите ги ...
сите 12 | | | веќе видена

Сокриен во тишина, опкружен со дарови од природата, пален и обновуван, манастирот Туман постои со векови, и во него се случуваат чуда. И денес се ...
сите 2 | | | веќе видена

Нутриционист ја откри шокантната тајна на слабеењето! На јавноста и ја откри вистината а тогаш започнале да му пристигаат закани по живот. Како да се ...
сите 3 | | | веќе видена

36 годишниот Оскар Перез е човекот кој украде полицикси хеликоптер и од него ги гранатираше Венецуелскиот врховен суд и министерството за внатрешни работи во ...
сите 48 | | | веќе видена

Владата на Етиопија побара од Саудиска Арабија да го продолжи рокот за амнестијата за етиопските мигранти за да можат да го регулираат статусот, пред да мора ...
сите 7 | | | веќе видена

Куклениот театар Цндарика од Романија со „Сонот на летната ноќ“ и гостите од САД Лит Мун со експериметална поставка на „Ричард Трети“ ќе се претстават вечерва ...
сите 70 | | | веќе видена

Просторијата во која е сместена Галеријата на икони во Музејот на Македонија поради оштетеност и небезбедност ќе биде санирана, а вредната збирка од 120-ина ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика не смее да ги премолчи јавните обиди за легализација на педофилијата. Од невладината организација „Здружение за ...
сите 45 | | | веќе видена

Нецелосното исполнување на минимум стандардите за елиминарање на трговијата со луѓе втора година по ред ја става Македонија во земјите кои добија ТИЕР2 оценка ...
сите 16 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денбеска се сретна со грчкиот амбасадор Димитрис Јанакакис. На средбата било констатирано дека постои позитивна атмосфера за градење ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот за здравство ќе испитува како е спроведен тендерот за изградба на Клинички центар, дали има пропусти и колку утврдената цена е соодветна за новиот ...
сите 34 | | | веќе видена

next