Кривични пријави против 15 лица се поднесени од страна на Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основно јавно обвинителство – Скопје во врска со ...
сите 99 | | | прочитана: 6459 | веќе видена

Веќе втор ден не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашниот инцидент во кој жител на Дебар Маало со секира усмрти бездомно куче на улица пред својот дом. ...
сите 64 | | | прочитана: 15079 | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи особено во планинските региони и ...
сите 282 | | | прочитана: 4001 | веќе видена

Претседателите на партиите од коалицијата За подобра Македонија денеска имаа средба во просториите на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговарало за актуелната политичка ...
сите 233 | | | прочитана: 4083 | веќе видена

Хојт Брајан Ји, не губејќи време, оствари одделно средби со лидерите на партиите на Албанците во земјава, во еден од објектите на Американската амбасада во ...
сите 75 | | | прочитана: 1670 | веќе видена

Предупредуваме дека за нелегалната градба на улица која го узурпира Кејот на Вардар во центарот на Скопје и со тоа ги загрозува интересите на граѓаните ќе има ...
сите 27 | | | прочитана: 394 | веќе видена

Фудбалерите на Вардар забележаа убедлив триумф против прилепска Победа, а Силекс со два гола во деведесеттата минута ја совлада Брегалница. На средбата од ...
сите 89 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Петмина од напаѓачите во Собранието се веќе приведени, додека по други 10 лица властите се уште трагаат. Полицијата им поднесе кривични пријави за – учество ...
сите 18 | | | прочитана: 396 | веќе видена

Првиот народен правобранител и поранешен претседател на Уставниот суд ,Бранко Наумовски, во своја писмена изјава до медиумите тврди дека изборот на Талат ...
сите 150 | | | прочитана: 14917 | веќе видена

Владимир Кличко не успеа да ги издржи нападите во 11. рунда со кои Ентони Џошуа изнуди судиска одлука за крај на борбата на „Вембли“. Прегледувањето на ...
сите 72 | | | прочитана: 1965 | веќе видена

Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да го освои турнирот во Тунис што се играше за награден фонд од 60.000 долари. Ѓорческа во финалниот ...
сите 91 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Тренерот на Џенова, Иван Јуриќ многу тешко го прифати денешниот пораз на домашен терен од Киево од 1-2. Нашиот капитен Горан Пандев беше стрелец за Џенова во ...
сите 36 | | | веќе видена

Со аплауз и овации пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ги дочекаа лицата кои упаднаа во Собраниската зграда. На една од последните видео снимки кои се појавија на ...
сите 12 | | | прочитана: 370 | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп смета дека лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-Ун “прилично е паметно лице”, бидејќи младиот лидер е во можност да остане на ...
сите 245 | | | прочитана: 5967 | веќе видена

Ждребот за фајнл-фор турнирот од Лигата на шампионите ќе се одржи во вторник, токму во Келн. Македонскиот шампион Вардар за два дена, точно напладне ќе го ...
сите 237 | | | прочитана: 3761 | веќе видена

next