ВМРО-ДПМНЕ смета дека СЈО не поседува никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно обвинителство се обидуваат да ја покрие својата ...
сите 151 | | | прочитана: 16748 | веќе видена

Врз судот биле испалени четири ракети , а во внатрешното министерство биле испукани и 15 куршуми. Хеликоптерот бил украден од венецуелските власти, а го ...
сите 46 | | | прочитана: 1760 | веќе видена

Владата ќе спречува откази во стопанството со финансиска поддршка на фирмите за да исплаќаат минимална плата. Од министерството за финансии очекуваат 12-те ...
сите 81 | | | прочитана: 997 | веќе видена

Сите имаме одговорност за договореното. Денеска заклучивме дека нашите изборни програми во голем дел се слични и драго ни е што нашите програми се вметнати во ...
сите 73 | | | прочитана: 727 | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лука Кржалоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Штетите од 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ секојдневно излегуваат на ...
сите 223 | | | прочитана: 4768 | веќе видена

За можностите што ги отвораат политиките на пријателство и на соработка во духот на меѓусебно почитување, разговараше денеска п ремиерот Зоран Заев со ...
сите 59 | | | веќе видена

Македонската младинска ракометна репрезентација ги започна подготовките за Светското младинско првенство во Алжир. Предводени од селекторот Илија Темелковски ...
сите 21 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Најновото истражување на БРИМА покажува дека 59 отсто од граѓаните и веруваат на новата Влада и од неа очекуваат да придонесе за подобрување на животот. ...
сите 25 | | | веќе видена

Мартин Костовски, претседателот на општинската организација на СДСМ-Куманово денеска владата на СДСМ го именуваше за директор на Службен весник. Костоввски во ...
сите 64 | | | прочитана: 2813 | веќе видена

Светската тенисерка Серена Вилијамс се сликаше гола во осмиот месец од бременост за насловната страница на магазинот,„Венити фер“. Таа во август треба да се ...
сите 27 | | | прочитана: 1085 | веќе видена

За Теловска, ВМРО – ДПМНЕ негува вредности на еднаквост и инклузивност за сите етнички заедници во земјава. Заменик министерот за екологија од редовите на ...
сите 26 | | | прочитана: 314 | веќе видена

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи која денеска беше во Кривичниот суд кадешто го застапува обвинението за случајот „шамарите во ...
сите 18 | | | прочитана: 2393 | веќе видена

Владата на СДС продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри, на незаконски и шверцерски начин Влада на СДС сака да протурка ...
сите 36 | | | прочитана: 236 | веќе видена

next