Врховниот суд не донесе одлука дали нелегално прислушуваните разговори ќе можат да се користат како докази во судските постапки. За тоа ќе се расправа во ...
сите 151 | | | прочитана: 5938 | веќе видена

Институциите да најдат начин да ги исплатат субвенциите за 2016-та година, како и за реално и навремено обесштетување на штетите од пролетниот мраз – побараа ...
сите 166 | | | прочитана: 7448 | веќе видена

Во Градската болница се пренесени осуммина лица од кои едно лице се здобило со потрес на мозокот. Едно лица пак е примено со повреда на коленото додека ...
сите 29 | | | прочитана: 450 | веќе видена

Полициските сили се во се поголем број и преземаат повеќе активности. Во последниве моменти, тие искористија неколку димни бомби за да ги растераат граѓаните ...
сите 21 | | | прочитана: 284 | веќе видена

Ситуацијата во Македонија стана напната кога за претседателот на Собранието на Република Македонија беше Талат Џафери, лајме нет. Тогаш демонстранти упаднаа во ...
сите 24 | | | прочитана: 659 | веќе видена

„САД се стремат кон стабилност и мирна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров. Остануваме отворени за преговори за постигнување на оваа цел. Стратегијата ...
сите 165 | | | прочитана: 4678 | веќе видена

Тие велат дека оружјето е повлечено повлечено според законот за приватно обезбедување, законот за работни односи и по насоки од Министерството за внатрешни ...
сите 25 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Ракометарите на Вардар во четвртиот обид го поминаа фамозното четвртфинале и се пласираа на Ф4 во Лигата на шампионите! По елиминациите од Фленсбург пред три ...
сите 56 | | | прочитана: 811 | веќе видена

Француската полиција денеска употреби солзавец против учениците кои протестираа во Париз против претседателските кандидати Марин Ле Пен и Емануел Маркон, кои ...
сите 273 | | | прочитана: 23826 | веќе видена

По завршувањето на фудбалскиот натпревар меѓу Работнички и Шкупи, кој заврши со победа на гостите од 1:0, на теренот во Ѓорче Петров во својство на неслужбено ...
сите 105 | | | прочитана: 329 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва по повод најновите случувања оствари контакти и размени информации со повеќе регионални политички лидери и ...
сите 13 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром против најголемиот противник за висок пласман ја остварија највисоката победа досега во Супер лигата. Тоа беше причина за ...
сите 183 | | | прочитана: 494 | веќе видена

А.А. (33) од Кичево е уапсена за оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем. Таа од 20 април до 22 август лани украла платежна картичка од ...
сите 17 | | | прочитана: 1029 | веќе видена

Само да знаете дека Зоран Заев и сите други пратеници денес свесно ги жртвуваат своите животи и не го организираа народот предвреме на одбрана само за да не ...
сите 24 | | | прочитана: 723 | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека одговорноста за денешното насилство во Собранието е кај напаѓачите, организаторите на протестот и особено кај ...
сите 10 | | | веќе видена

Наградата „Мостови на Струга“ која фестивалот Струшки вечери на поезијата и УНЕСКО ја доделуваат за најдобра дебитантска книга, за 2017 ќе ја добие хрватскиот ...
сите 18 | | | веќе видена

next