Пет македонски студенти, најдобри во областа на информатички технологии и телекомуникации, во рамки на програмата „Семиња за иднината“ ќе патуваат на студиска ...
сите 3 | | | веќе видена

„ВМРО – Народна партија ја поздравува средбата на Премиерот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и локалната самоуправа на Опшина Охрид кој на овој ...
сите 36 | | | прочитана: 237 | веќе видена

За најавата за потпишување договор за добрососедство со Бугарија, поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски вели дека неговите поранешни ...
сите 10 | | | прочитана: 288 | веќе видена

Британците во мечот за 3.место ја убедливо ја победија селекцијата на Русија со 81-65 со што го освои третото место во Б дивизијата на првенството што се одржа ...
сите 59 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Последниот претседател без свој љубимец беше Ендру Џонсон, кој од таа должност замина во 1869. како еден од двајцата претседатели на САД против кои беше ...
сите 151 | | | прочитана: 2640 | веќе видена

Поради изведување градежни работи (минирање) на магистралниот пат А2 патен правец Кичево – Охрид (Пресека – Врбјани) денеска помеѓу 13 и 15 часот сообраќајот ...
сите 100 | | | прочитана: 5342 | веќе видена

Скопје и Македонија ќе бидат и на безбедносен тест за време на одржување на Суперкупот на Европа, на 8 август. Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе играат во ...
сите 65 | | | прочитана: 1663 | веќе видена

Поранешната директорка на Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје, Ристена Атанасова, не e разрешена, туку на 16 јули ѝ е истечен 6 месечниот, ...
сите 9 | | | веќе видена

Документарецот со име "Diana, Our Mother: Her Life and Legacy", кој примерно ќе биде прикажан на британската телевизија, носи никогаш слушнати исповеди на ...
сите 21 | | | прочитана: 974 | веќе видена

Веруваме дека досега веќе сте слушнале за таа магична храна со „негативни калории“ и сосема оправдано сте се запрашале како е можно нешто да има негативни ...
сите 12 | | | веќе видена

Според полициските информации во несреќата учествувале „Цитроен“ со охридски регистерски ознаки управуван од К.Ч. (75) од Лескоец, „Пежо“ со охридски таблички ...
сите 20 | | | прочитана: 541 | веќе видена

Со групно скокање во реката Црн Дрим на 25-ти јули во 11 часот, ќе биде означен почетокот на фестивалот „Ynё Bizim Nostru Наш Amaro Naš Festival”, кој ќе го ...
сите 2 | | | веќе видена

next