Саутемптон го избра Маурисио Пелегрино за нов менаџер на тимот. Поранешниот тренер на Алавес се согласил да потпише тригодишен договор со “светците”. ...
сите 10 | | | веќе видена

„Ако имаат намера заеднички да се чествува историски празник, може да се избере некој друг, но тоа секако не смее да биде Илинден“, вели Пандов. Илинденското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Барселона Жоан Лапорта откри како пропаднатиот трансфер на Дејвид Бекам довел до тоа Каталонците да го донесат Роналдињо на „Камп ...
сите 9 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.А. (47), државјанин на Сириска Арапска Република и против правно лице од Охрид, поради постоење основи на сомнение ...
сите 38 | | | прочитана: 227 | веќе видена

Матео Ковачиќ минатата недела стапи во брак со својата долгогодишна девојка Изабел Андријанчиќ, а ако на нивната забава најголема ѕвезда беше Здравко Мамиќ кој ...
сите 4 | | | веќе видена

После цели 5 години макотрпна работа Рита Ора го најави враќањето во музичкиот свет. Ора им откри на нејзините обожаватели неколку детали за албумот, кој ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Снајперист на канадските специјални сили во Ирак урна светски рекорд за најдолг потврден смртоносен погодок во историјата. Во текот на воена акција против ...
сите 7 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Британската кралица Елизабета Втора е пријавена во полиција во Западен Јоркшир, затоа што, како што се тврди, немала врзан појас кога со своето официјално ...
сите 21 | | | прочитана: 335 | веќе видена

Лос Анџелес Лејкерс изминативе сезони е далеку од посакуваното ниво и врвот во НБА лигата, а тоа треба да го промени и да ги врати работите во посакуван правец ...
сите 30 | | | прочитана: 1504 | веќе видена

Рускиот опозиционер Алексеј Навални е исклучен од трката за претседател на Русија, кои ќе се одржат идната година, и за кои не ќе може ниту да се кандидира, ...
сите 4 | | | веќе видена

Чудно, но девојките растат побрзо од момчињата, не го знаев тоа, призна холивудскиот актер Ештон Катчер, кој беше гостин на “Вечерното шоу со Џим Фелон”. Тој ...
сите 9 | | | прочитана: 702 | веќе видена

next