Денес ќе направиме една споредба како Жерновски недомаќински и сомнително ги троши парите на центарци, Жерновски не само што не ги исполни своите ветувања, тој ...
сите 15 | | | веќе видена

Полјаци кои имаат трема или оние кои настојуваат да избегнат да соопштат некому нешто во непријатни животни ситуации – развод на брак или прекинување врска со ...
сите 5 | | | веќе видена

Осигурителниот пазар во Македонија во последните години бележи континуиран раст. Раст е забележан и во делот на животното и неживотното осигурување. Во ...
сите 38 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во саботата испрати честитка до претседателот на САД, Доналд Трамп, за неговата инаугурација. „Ви ја честитам инаугурацијата ...
сите 34 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Планински, бањски и транзитен, се трите видови туризам што во Македонија имаат голем потенцијал. Според туристичките работници, не се помали можностите и за ...
сите 20 | | | веќе видена

Познатиот македонски драматург, режисер, дипломат и претседател на Охридската академија на хуманизмот Јордан Плевнеш, традиционално и за овие богојавленски ...
сите 20 | | | веќе видена

Мултимедијалниот проект „Континуум“ на уметникот Игор Јосифов од вчеравечер е изложен во Уметничката галерија во Тетово. Сите љубители на уметноста ќе може да ...
сите 36 | | | прочитана: 173 | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на прес-конференцијата на Благој Бочварски посочуваат дека СДСМ треба најпрвин да увиди каква е ситуација во општините каде ...
сите 23 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Една древна јапонска медицина вели дека секој прст е поврзан со одреден орган во телото, и дека на подобрување на работата на тој орган и отстранување на некои ...
сите 3 | | | веќе видена

Францускиот дневен спортски весник Л’Екип објави дека Вест Хем ја најде замената за Димитри Пајет. Францускиот репрезентативец е пред вратите на Олимпик Марсеј ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонија е меѓу најдобрите 16 репрезентации во светот. Норвешка беше селекцијата која ги совлада „црвено-жолтите“ во осминафиналето на мундијалот во ...
сите 44 | | | прочитана: 1000 | веќе видена

И меѓународно лиценцирана лабораторија од Солун потврди дека гевгеличани се уште пијат вода со присуство на отровниот елемент арсен. Во еден литар вода од ...
сите 4 | | | веќе видена

next