Специјалното јавно обвинителство (СЈО) го повлече Барањето за заштита на законитоста поднесено од Јавното обвинителство на Република Македонија (ЈОРМ) до ...
сите 47 | | | прочитана: 250 | веќе видена

Холивудскиот актер Џорџ Клуни откри неколку детали околу идните наследници кои растат во стомакот на 39-годишна сопруга Амал, пренесува во четвртокот US ...
сите 10 | | | прочитана: 237 | веќе видена

Продолжува циркусот во Собранието. Обвинувања за неодговорност и опструкции си разменуваат двете вечни ривалски партии ВМРО ДПМНЕ и СДСМ. Пратеникот од ВМРО ...
сите 15 | | | прочитана: 834 | веќе видена

Популарниот холивудски актер Џони Деп првпат се појави во јавноста по официјалниот развод со Амбер Херд, кој беше дефинитивно потпишан во јануари годинава. За ...
сите 7 | | | веќе видена

Очигледна е нервозата која владее во СДСМ од посетата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на конгресот и самитот на ЕПП во Малта. Стравот на СДСМ е огромен од една ...
сите 24 | | | прочитана: 189 | веќе видена

Граѓани на Охрид и вечерва се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива ...
сите 33 | | | веќе видена

Дуетот на Елена и Хари е насловен„Још ме плашиш“ , а спотот започна да се снима уште пред неколку месеци при што дел од кадрите се снимени во Скопје, а дел се ...
сите 13 | | | прочитана: 595 | веќе видена

Анастасија Чутрова е ученичка во трета година угостителски техничар смер готвач и келнер. Од мали нозе сака да готви и вели среќна е што и се оставрува желбата ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако ќе ја прочитате приказната на славниот актер Морган Фриман застанете и добро размислете: Дали во животот е најважна трката по пари? „Послушајте ме и ...
сите 51 | | | прочитана: 2702 | веќе видена

Во кругот на Казнено-поправната установа-Затвор Скопје избувнал пожар во просторот каде што се чувалe свињи, при што изгорело суво сено, вчера околу 19.30 ...
сите 78 | | | прочитана: 1502 | веќе видена

next