Невенка Стаменковска од ВМРО-ДПМНЕ на денешната партиска прес-конференција го критикуваше новоформираниот совет за реформи во судството и од сите членови ...
сите 73 | | | прочитана: 928 | веќе видена

Македонската пејачка Елена Петреска и нејзиниот сопруг Андреј викендов ја одбележале 5-годишнината од нивниот брак, па по тој повод, пејачката на Инстаграм му ...
сите 5 | | | прочитана: 417 | веќе видена

Зголемувањето на минималната плата на 12.000 денари од септември ќе го почувствуваат и вработените во текстилната и кожарската индустрија. Премиерот Зоран ...
сите 35 | | | прочитана: 430 | веќе видена

Нов телефон е на повидок со супер перформанси кој го развиваат тим компјутерски научници и електрични инженери од универзитетот во Вашингтон, телефон на кој не ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на новинари(МАН) смета дека со тоа што Македонија презема обврски за ограничувањата на текстови со критики кон Бугарија се прави ...
сите 8 | | | веќе видена

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, пред вечерашната средба со Реал Мадрид, беше запрашан за ситуацијата со Де Геа, и дали има всушност вистина во тоа ...
сите 152 | | | прочитана: 2417 | веќе видена

 Ако сте од оние луѓе кои по сто пати проверуваат дали сé е исклучено дома, и откако ќе излезат пак се мислат да не ги оставиле вклучени пеглата или шпоретот, ...
сите 4 | | | прочитана: 245 | веќе видена

Уникатната македонска поп ѕвезда Сара Мејс, синоќа одржа спектакуларен концерт во Паркот на бранителите во населбата Драчево, соопштија од општина Кисела Вода. ...
сите 5 | | | прочитана: 5246 | веќе видена

Данскиот првак Копенхаген имаше лесна задача во дуелот од второто коло на националното првенство, славејќи победа на гостувањето кај Рандерс со 0:3. Откако во ...
сите 44 | | | прочитана: 1773 | веќе видена

– Имаме суштинска работа во која што треба да ја разбереме смислата на функционирање на држава, функционирање на буџет и потреба. Имаме искуство досега, ...
сите 7 | | | веќе видена

Америкаснкиот заменик државен секретар, Хојт Брајан Ји истакна дека САД ќе го зголемат својот ангажман на Балканот, за да го заштитат од негативните влијанија ...
сите 22 | | | веќе видена

Кралицата на српската народна музика Лепа Лукиќ, зборуваше отворено во една емисија на темата секс. Лепа, на прашањето дали имала секс на јахта, во свој стил ...
сите 6 | | | прочитана: 7442 | веќе видена

 Ако сте од оние кои наутро практикуваат да пијат млака вода со лимон, додадете и ананас. Доколку се прашувате зошто, објаснувањето е прилично едноставно. ...
сите 9 | | | прочитана: 634 | веќе видена

next