Бугарските националисти во петок ги блокираа за автобуси трите гранични премина кон Турција, за да ги спречат бугарските Турци кои живеат во Турција да гласаат ...
сите 53 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Денови на македонска музика 2017, постер Со проектот „Апокалиптикум“ на Драган Даутовски во Македонската опера и балет, в понеделник, на 27 март, во 20 часот, ...
сите 17 | | | веќе видена

– И јавноста пак си најде сеир! Наместо „нема правда, нема мир“, сега се скандализира од даночно затајување и купување долен веш, шминки и душеци – како ...
сите 9 | | | веќе видена

Општината Ѓорче Петров ќе се збратими со општината Поважска Бистрица од Словачка. Делегацијата предводена од градоначалникот Сокол Митровски деновиве гостува ...
сите 14 | | | веќе видена

Тројца разбојници од село во близина на Гостивар се осомничени дека во понеделникот во близина на Маврови Анови го нападнале, ограбиле и грабнале ...
сите 25 | | | прочитана: 323 | веќе видена

„Спортскиот центар Борис Трајковски“ во Скопје, од основањето во 2006 година до денес работи со загуби. Оваа фирма која е сто проценти во државна сопственост, ...
сите 14 | | | прочитана: 195 | веќе видена

Да не бидеме форматирани од еден единствен јазик, да ги отвориме сите наши хоризонти благодарение на јазичниот плурализам, порача денеска францускиот амбасадор ...
сите 35 | | | веќе видена

Белгиската полиција уапси маж кој се обиде со автомобил со голема брзина да се втурне во луѓе кои се наоѓале на трговска улица во градот Антверпен, пренесува ...
сите 28 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Француската актерка Изабел Ипер в о пресрет на одбележувањето на Светскиот ден на театарот 27 Март, ја напиша годинашната светска порака во која вели дека ...
сите 16 | | | веќе видена

next