Во рамките на манифестацијата „Научна и уметничка визита 2017“, организирана од МАНУ, вечерва, во Куќата на Уранија (МАНУ) во Охрид, ќе биде отворена изложбата ...
сите 4 | | | веќе видена

Маргита Поповска е главен и одговорен уредник на "АМСМ Клуб Мобилити". Точка одлучи да направи интервју токму со Маргита со цел да ги информираме нашите ...
сите 3 | | | веќе видена

Популарните актери Кит Харингтон и Роуз Лесли, кои се во врска од снимањето на хит-серијата „Игра на тронови“, планираат да се преселат во луксузна куќа од ...
сите 3 | | | веќе видена

Меѓународната атлетска федерација (ИААФ) го прифати барањето на осум руски атлетичари да се натпреваруваат како неутрални спортисти. Одборот за допинг контрола ...
сите 2 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ ја забрза рехабилитацијата од тешката повреда во обид да се избори за нов договор со Манчестер Јунајтед. Шведскиот напаѓач е слободен играч ...
сите 20 | | | прочитана: 183 | веќе видена

На 63. годишна возраст Кристи Бринкли изгледа одлично,а најновите фотографии на кои позира за Social Life покажуваат дека годините за неа се само бројка. ...
сите 5 | | | прочитана: 788 | веќе видена

Легендарниот бразилски напаѓач Роамри, еден од најдобрите фудбалери кои заиграле на светските терени, денесе политички активен во својата татковина, а освен ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради повреда на десната рака, Новак Ѓоковиќ мораше да го предаде четвртфиналниот меч на Вимблдон против Томаш Бердих. Таквата ситуација и неговите зборови на ...
сите 146 | | | прочитана: 3927 | веќе видена

Земјоделците од Овчеполието со трактори и приклучна механизација на мирен протест поради игнорантниот однос на ресорното министерство. Велат дека министерот за ...
сите 14 | | | веќе видена

Дебармаалци организирани во граѓанското здружение „Во одбрана на Дебар Маало“ во Скопје подготвуваат тужба за градоначалникот на Општина Ценар Андреј ...
сите 22 | | | веќе видена

next