Островското дерби меѓу Република Ирска и Велс кое заврши без победник (0-0) падна во сенка поради страотната повреда на Симос Колмен. Дефанзивецот на ирците со ...
сите 5 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон ќе се сретне со лидерите на НАТО следниот петок, изјави портпаролот на Стејт департментот, Марк Тонер.Претходно, ...
сите 116 | | | прочитана: 238 | веќе видена

Законските измени за регистрирањето за плаќање ДДВ на физичките лица што извршуваат стопанска дејност и намалениот праг за регистрација од два милиони денари ...
сите 27 | | | прочитана: 392 | веќе видена

Денеска учениците од Охрид, со развеани македонски знамиња, решија порано да ги напуштат часовите, за да испратат порака дека се против разнебитување и за ...
сите 53 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Постојано се прашувам зошто на одреден број години нашава држава, повторно и повторно треба да биде исправена пред предизвиците за потребата на странски земји. ...
сите 24 | | | веќе видена

Во рамките на „Неделата на образованието“ во Париз, министерката за информатичко општество и администрација Марта Арсовска Томовска во петокот учествуваше на ...
сите 5 | | | веќе видена

next