А најважно – треба да се чува љубовта. Не треба никакво непријателство, никаков раздор. Таа помисла ја дал непријателот. Треба да се чува љубовта. Не треба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша, како што пишува српски „Курир“, за четири настапи на турнејата во САД, заработила 200.000 долари.Карлеуша во Америка ќе ...
сите 16 | | | прочитана: 6038 | веќе видена

Советникот на министерот за одбрана на Украина, Зоран Шкирјак, ја оценил посетата на пратеничката Надежда Савченко на Крим, како предавство на државата. Тоа се ...
сите 3 | | | веќе видена

Девет лица се ранети, од кои еден критично, во несреќа на автомобил возен од осомничен шверцер на луѓе, кој бил бркан од гранична патрола во близина на Лејк ...
сите 9 | | | веќе видена

„Прозарт Медиа“ го објави преведен на македонски јазик романот „Литературниот експрес“ од грузискиот писател Лаша Бугадзе, за кој наведува дека е иронична ...
сите 4 | | | веќе видена

Во пресрет на утрешниот Меѓународен ден на ретки болести, здружението „Вилсон Македонија“ алармира дека пациентите со ретки болести се сè уште невидливи пред ...
сите 6 | | | веќе видена

Сегашниот тренер Хорхе Сампаоли одлично си ја врши својата работа, но токму затоа е и прв „пик“ на Барселона за наследник на Луис Енрике, кој најверојатно ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Причина за изостанувањето е што црногорската интернационалка ја затекна голема трагедија, откако нејзиниот татко, кој допатува во Скопје за да ја бодри од ...
сите 101 | | | прочитана: 1480 | веќе видена

Барселона е најдобра кога е најпотребно, на дерби натпреварите, а тоа каталонскиот гигант го покажа и на денешното дерби против Атлетико Мадрид. Славеше на ...
сите 29 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Според пишувањето на медиумите во Италија, менаџерот на Челзи, Антонио Конте по завршувањето на сезоната може да се врати во татковината. Весникот Ла Република ...
сите 2 | | | веќе видена

Документарниот филм кој је критикува американската демократска претседателска кандидатка Хилари Клинтон, „Америка на Хилари: Тајната историја на Демократската ...
сите 18 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Организаторите на тенискиот турнир во Сао Паоло, Бразил одлучиja, спроведената идеја минатата година, да ја претворат во традиција. Тениските топчиња ќе ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Лидерот во Премиер-лигата, Челси, прокнижи нова победа во 26-то коло, над Свонси со 3-1 со головите на тројцата шпански интернационални, Фабрегас (го одигра ...
сите 28 | | | прочитана: 157 | веќе видена

next