Италијанските медиуми веќе извесно време најавуваат дека бразилскиот фудбалер Даглас Коста ќе биде бомбастичното засилување на Јувентус кое ќе ги задоволи ...
сите 55 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Италијаните го викаат “biscotto”, кај нас термин познат во кладилничарските кругови како „наместена“. Можеби најспорниот момент во европскиот фудбал кога ...
сите 49 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп претстави синоќа на средба со свои поддржувачи во Сидр Рапид, Ајова, своја идеја за инсталирање на соларни панели на ѕидот, ...
сите 19 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска се сретна со министрите за финансии и за земјоделство, шумарство и водостопанство, Драган ...
сите 42 | | | прочитана: 226 | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп донесе одлука за Западен Балкан, со која се продолжуваат вонредните мерки кои пред 16 години ги донесе претседателот ...
сите 27 | | | веќе видена

-Па, нека дојдат и во Државниот архив да ги уништата документите, па да нема докази дека ние сме кренале востание во 1903, па нека ги избришат и од ’44 година, ...
сите 23 | | | веќе видена

Во рамки на дводневната посета на Република Бугарија на делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев на 20 и 21 јуни ...
сите 211 | | | прочитана: 2554 | веќе видена

"Наградата потврдува дека ефикасноста, добрите перформанси и одличниот звук можат да бидат во совршена хармонија", изјави Питер Мертенс, член на Управниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Бизнисмени од Блискиот Исток ја избраа Македонија како можна земја за реализација на инвестиции во енергетиката, минералните суровини, туризмот, малите и ...
сите 14 | | | веќе видена

Иако Оскар беше донесен во Кина како едно од најголемите и најзвучни тренерски имиња, сепак, Кинезите се немилосрдни кога сакаат да завладее редот и ...
сите 12 | | | веќе видена

Борбен авион на НАТО F-16 се обидел да се приближи до авион во кој се наоѓал рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, јавуваат руските медиуми. Авионот во ...
сите 72 | | | прочитана: 445 | веќе видена

Околу 600 згради може да се соочат со она што се случи во Гренфел, пишува Скај њуз. Тестови се направени во најмалку три блокови од згради во Велика ...
сите 44 | | | прочитана: 349 | веќе видена

Четврта година по ред Кратово ќе биде домаќин и организатор на фестивалот на музиката и забавата „Златни денови 2017“, кој ќе се случува од 30 јуни до 2 јули. ...
сите 16 | | | прочитана: 155 | веќе видена

next