Во врска со одредени изјави на експертите блиски до СДСМ со кои се врши притисок врз Апелација да одлучува за политички притвори и според желбите на СЈО, ...
сите 22 | | | прочитана: 8075 | веќе видена

Фановите се импресионирани од она што го прикажува Езгјан Алиоски на почетокот од авантурата во Лидс, Македонецот за кратко време станува нов миленик на ...
сите 8 | | | веќе видена

Дванаесет американски војници се полесно повредени во инцидент за време на воена падобранска вежба во Романија, јави весникот „ Романија либера“. Војниците се ...
сите 6 | | | веќе видена

Италијанскиот калчолигаш Интер тргнува во офанзива за ангажман на напаѓачот на Сасуоло, Доменико Берарди. Тренерот на „нероаѕурите“, Лучијано Спалети, сака ...
сите 24 | | | прочитана: 212 | веќе видена

Светските медиуми веднаш започнаа со шпекулации дека двајцата веќе ги заладиле односите, а доказ за тоа се и избришените заеднички фотографии од профилот на ...
сите 23 | | | прочитана: 1079 | веќе видена

Новоименуваниот директор за комуникација на Белата куќа, Ентони Скарамучи, денеска најавил остри мерки против недозволеното одлевање на информации, што довело ...
сите 37 | | | прочитана: 305 | веќе видена

Осум лица од регионот се наогаат на листата на Интерпол на џихадисти обучени за напади врз европска почва, велат бебедносни извори за Сител. Еден од нив е и ...
сите 56 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Станува збор за промена на целата асфалтна конструкција со санација на пропаднатите места, како и промена на тампонскиот слој на улиците Тодор Чангов 20 и ...
сите 17 | | | веќе видена

Банката за меѓународни порамнувања (BIS) е таинствена банка од Швајцарија, воспоставена за да внимава на исплатите на разни воени обесштетувања по завршувањето ...
сите 20 | | | веќе видена

Музичарот Оливер Арсовски е разрешен од функцијата раководител на фестивалот „Охридско лето" најатрактивната културна манифестација во нашиот најголем ...
сите 57 | | | прочитана: 2930 | веќе видена

Германска тинејџерка која била најдена во Мосул откако избегала од дома по нејзиното прифаќање на исламската вера пред една година изјави дека жали за ваквата ...
сите 24 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Периодот меѓу наредните два изборни циклуси во Македонија е можна временска рамка за решавање на спорот за името, пишуваат грчки медиуми. Гест на добра волја ...
сите 112 | | | прочитана: 386 | веќе видена

Алдин Џалтур (38) од сараевската населба Храсница моментално е на криминалистичка обработка во МВР на Кантонот Сараево, откако предизвика хаос утрово на Илиџа. ...
сите 5 | | | веќе видена

next