Тројца скопјани биле уапсени под сомнение дека лани извршиле девет кражби во базни станици на мобилните оператори „Оне-Вип“ - Скопје и „Македонски телеком“. ...
сите 18 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати телеграма со сочувство до британската премиерка Тереза Меј и до граѓаните на Обединетото Кралство на Велика Британија и ...
сите 45 | | | прочитана: 246 | веќе видена

Просечниот број ноќевања на странците лани бил 2,99 дена, а просечните трошоци по лице изнесувале 19.222 денара, од кои трошокот за ноќевање бил 8.923 денари ...
сите 45 | | | прочитана: 2144 | веќе видена

Тимот на Кливленд Кавалирс е на една победа до освојување на својата конференција и пласман во големото НБА финале каде ги чека стариот добар ривал Голден ...
сите 99 | | | прочитана: 680 | веќе видена

В сабота и недела во паркот „Македонија“ спроти „Веро“ во Тафталиџе ќе се одржи четвртото издание на Скопскиот цветен фестивал 2017, во организација на Град ...
сите 19 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Со пожарот се справувале 13 возила, 34 пожарникари, а тој бил локализиран во 9 часот. Според неофицијалните податоци, пожарот настанал по избувнување на ...
сите 35 | | | прочитана: 169 | веќе видена

До крајот на оваа натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите останува да се доигра уште завршниот турнир во Келн од кој за прв пат дел ќе биде и нашиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Официјална Анкара ќе и каже „довидување“ на Германија, доколку земјата одлучи да ги повлече своите војници од воено воздухопловната база Инџирлик во јужниот ...
сите 46 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Македонскиот пијанист Дино Имери в сабота ќе одржи хуманитарен концерт во Македонската опера и балет, наместо операта „Мадам Батерфлај“ на Националниот театар ...
сите 49 | | | веќе видена

next