Во периодот пред премиерата на „Atomic Blonde“ Шарлиз Терон даде искрена изјава за како го преживела убиството во самоодбрана на татко ѝ од страна на нејзината ...
сите 8 | | | прочитана: 673 | веќе видена

Главниот град на Австрија е познат по историските градби, но и по штандовите на кои можат да се купат различните видови колбаси. Овие штандови сега ...
сите 12 | | | веќе видена

Поминаа цели 11 дена после разрешувањето на сите управни и надзорни одбори, а Фондот за здравствено осигурување се’ уште нема нов УО кој носи важни одлуки ...
сите 3 | | | веќе видена

Советот за реформи во судството е екипиран, но сеуште не се состанал. Решенијата што треба да произлезат оттаму, доправа ќе се утврдуваат, вели за 24вест еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло од Лигата на шампионите каде што во вторник на 25 јули во 20 часот ќе се сретне со Копенхаген. ...
сите 9 | | | веќе видена

Покрај Nokia 105, HMD Global претстави уште една обновена верзија на телефон кој прв пат беше претставен во 2014. Да погледнеме со какви подобрености доаѓа ...
сите 21 | | | прочитана: 278 | веќе видена

По низата познати личности кои ги изгубивме изминатата година, Тамара Тодевска ја потресе веста за смртта на уште една мега ѕвезда. Таа на социјалните мрежи ...
сите 13 | | | прочитана: 4989 | веќе видена

Андов во својата колумна, скандалозно вели дека царот Самоил е цар на Бугарите. -Нашата историографија досега дала голем придонес во докажувањето дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев и уште неколкумина пратеници од мнозинството поднесоа предлог закон за измени по скратена постапка ...
сите 17 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Елементариум – БелградКога пред неколку милениуми би прашале фараон од Средното Египетско Кралство каде се наоѓа неговото „јас”, би покажал кон срцето, кое ...
сите 11 | | | веќе видена

Многу луѓе го изразија своето незадоволство за ваквото однесување на градинките кон децата, велејќи дека тие треба да се едуцираат и да ги добијат основните ...
сите 12 | | | веќе видена

Пожарот кој во средата вечерта од Црна Гора премина на територијата на Хрватска и од полноќ до осум часот утрово во тој регион одекнаа 34 експлозии од ...
сите 12 | | | прочитана: 228 | веќе видена

next