Арт Кујна

Во последно време во медиумите често среќаваме совети за тоа кои намирници треба да се исфрлат од секојдневната исхрана. Тие се обично поткрепени со навидум ...
сите 4 | | | веќе видена

Пивото не е најстар алкохолен пијалок, го нема гламурот на некои други производи какви што се например, виното или вискито, но има нешто специфично и ...
сите 8 | | | веќе видена

Состојки: За пандишпанот: 210 г грав 4 жолчки 210 г шеќер 70 г мелени ореви 100 г топено чоколадо 4 белки За филот: 2 пудинзи од ванила ½ л млеко 200 г шеќер 1 ...
сите 13 | | | веќе видена

Состојки: 4 слатки компири 300 г мелено месо 1 кромид 2 чешниња лук 1 конзерва сечкани лупени домати сол и црн пипер по вкус ½ лажичка ким 1/2 лажичка чили 1 ...
сите 11 | | | веќе видена

Состојки: 1 путер 1 јајце 200 г кафеав шеќер (ако имате од покрупниот шеќер, ви препорачуваме да го смелите за да не ви крцка. 250 г мелени бисквити 250 г ...
сите 13 | | | веќе видена

Состојки: 1 домат 1 китка мечкин лук Сирење по желба Пињоли Маслинки Маслиново масло Сол Приготвување: Потпечете ги пињолите и оставете ги да се оладат додека ...
сите 11 | | | веќе видена

Вечерва во „Јавна соба“ започнува презентацијата на далматинската кујна, а готвачите од Задар, Марцел Шкарица и Игор Чуханин подготвуваат вистинска далматинска ...
сите 13 | | | веќе видена

Состојки: 0,5 л млеко 6 јајца 6 лажици шеќер 2 кесички ванилин шеќер Кора од лимон Ликер од ливчиња роза 200 г шеќер за карамел Приготвување: Шеќерот и ...
сите 11 | | | веќе видена

next