Арт Кујна

Сигурно барем некогаш сте се нашле во ситуација кога одделни настани, чувства, предмети, глетки или вкусови сте можеле да ги опишете само со некој странски ...
сите 29 | | | веќе видена

Ако сакате побрзо да завршите со подготвувањето на храната или едноставно немате нерви да мерите се и сешто кога правите нешто во кујна, мерете ги состојките ...
сите 5 | | | веќе видена

На дегустацијата на современата шведска кујна организирана за онлајн заедницата на љубители на гастрономијата и новинари вниманието ми го привлекоа две девојки ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојки: За преливот: 1 лажичка сенф 3 лажици маслиново масло 1 лажица јаболков оцет Приготвување: 1 лимон 1 среден целер 2 стебленца од целер Магдонос 1 рака ...
сите 14 | | | веќе видена

next