Испробајте го рецептот за меки колачи кои заведуваат на првиот залак. 2 чаши шеќер 2 чаши вода 2 чаши брашно 1 кесичка сода бикарбона 1/2 кесичка цимет 1/2 ...
сите 47 | | | прочитана: 276 | веќе видена

За подготовка на ова предјадење, кое можете да го послужите како шејк во чаша, потребно е само 10 минути, а организмот ќе биде благодарен за бројните витамини ...
сите 21 | | | веќе видена

Визијата на извршниот директор на Starbucks Хауард Шулц за синџирот беше иснпирирана од кафе баровите кои ги видел за време на неговиот престој во Милано пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа билка ја има во умерените тропски подрачја, многу е здрава иако поретко се користи во домаќинствата.Станива збор за бамјата, која го смалува шеќерот во ...
сите 8 | | | веќе видена

 Сите кои сакаат да готват и уживаат во подготвувањето на вкусни оброци, знаат од колкаво значење се малите трикови кои го прават вкусот трипати подобар. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако постите пет дена месечно значајно ќе го намалите ризикот за добивање срцеви болести, дијабетес и рак, тврди најновото истражување. Истражувачите од УКЛА ...
сите 3 | | | веќе видена

Министерката за заштита на животната средина во Германија Барбара Хендрикс предизвикала вистинска бура со својата забрана за конзумирање на месо на приемите за ...
сите 4 | | | веќе видена

Веќе сте слушнале дека водата со лимон има цела низа здравствени бенефиции, но не знаете дали можете да ја направите уште поделотворна со додавање на некои ...
сите 12 | | | веќе видена

Оброк препорачлив за деца постари од осум месеци. Потребни состојки: – 100 грама брокула – 50 грама сладок компир – пола лажичка маслиново масло – пола ...
| | веќе видена

Ако ви се намалил имунитетот, пробајте ја оваа напивка за негово јакнење, која се прави едноставно, а дава ефикасни резултати. Земете четири лимони , измијте ...
сите 5 | | | веќе видена

Секој зеленчук според Ајувреда има различно време за варење и затоа е неопходно да го знаеме времето на варење на зеленчукот пред да го комбинираме со друг ...
| | прочитана: 193 | веќе видена

next