Овој десерт може да замени доручек, бидејќи не е многу сладок, а е исклучително хранлив! 250 гр брашно 170 гр маргарин 1 ванилин шеќер 6 лажици вода 1 кг ...
сите 28 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Доколку од претходниот ден ви останало малку печено месо, може да се искористи за подготовка на вкусно јадење со ориз. Потребно е: 300 гр ориз 350 гр печено ...
сите 8 | | | веќе видена

Крајно време е да кажете НЕ на брзата храна, а да почнете да водите сметка за доручекот. Избегнувајте путер кифли, масни пити, хамбургери… Ако ви дозволува ...
сите 6 | | | прочитана: 2964 | веќе видена

Скоро 50 % од смртноста во светот се должи на кардиоваскуларните заболувања (КВЗ). Сличен е случајот во Македонија, каде во последните години смрноста поради ...
сите 3 | | | веќе видена

Испржи месо, додаде зеленчук, па стави варени макарони.Резултатот, фантазија од италијанската кујна. Рецепт кој брзо се прави, а мора да го пробате: Повеќе на ...
сите 3 | | | веќе видена

Запознајте го вашето малечко со убавиот микс на вкусови од тиквата и циметот. Потребни состојки: 200 грама печена тиква Половина лажица лимонов сок Една лажица ...
сите 4 | | | веќе видена

Убав, сочен, полу – чоколаден десерт кој многу потсетува на купените турски тортички „поп кек“. Вкусот му е прекрасен, па со задоволство ќе го споделам тука со ...
| | веќе видена

next