Кармин

Доналд Трамп вчера и официјално стана 45-ти американски претседател. Инаугурацијата ја одбележа средбата на брачниот пар Трамп со Мишел и Барак Обама, ...
сите 5 | | | веќе видена

Кортни Мегваер (30) од Тексас со години наназад се борела со алкохолизмот, зависноста од брзата храна, како и депресијата. Таа речиси и да се ...
| | веќе видена

Доналд Трамп вчеравечер во друштво на својата сопруга Меланија присуствуваше на свечена вечера во очи на инаугурацијата во Вашингтон. А Меланија ...
сите 83 | | | прочитана: 280 | веќе видена

Исфрлете ги сите токсини коишто со прејадувањата за време на празниците сте ги внеле во својот организам. Сезоната на празниците е веќе зад нас. ...
сите 7 | | | веќе видена

Актерката Ева Лонгорија веќе некое време наназад гордо и удобно ужива во својата нова фигура – со неколку килограми одвишок. И се чини дека тој ...
сите 3 | | | веќе видена

Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано и бесмислено, но овие нешта никогаш не би требало да му ги ...
сите 4 | | | веќе видена

Без разлика дали ќе го направите за појадок или вечера, или ќе го уживате во комбинација со кафе или чај, овој десерт ќе ве воодушеви со својот фантастичен и ...
сите 45 | | | прочитана: 212 | веќе видена

Многу успешни жени усвоиле една утринска навика којашто им го променила секојдневието, буквално од корен! Иако на прв поглед ова ќе ви делува како премногу ...
сите 4 | | | веќе видена

Во спанаќот и останатиот зелен зеленук со подгревање се создаваат материи кои би можеле да бидат канцерогени. Токму вака гласи опомената на ...
сите 2 | | | веќе видена

Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари. Водена од вештата рака на професионалците, таа е секогаш ...
сите 10 | | | веќе видена

Поради малку нездравиот начин на исхрана, кој го наложуваше македонската кујна за празниците што изминаа, решивме да поразговараме со лице кое ќе ви даде ...
сите 8 | | | веќе видена

Хормоните на оваа жлезда управуваат со брзината со која се разградува старото коскено ткиво. Ако тој процес е забрзан, старото ткиво се уништува пред да биде ...
| | веќе видена

Со добро направена комбинација од зачини, неколку додатоци и проверено квалитетна тестенина, ќе добиете одличен и здрав оброк. Испробајте го и овој рецепт! ...
сите 45 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите! Токму затоа, ...
сите 4 | | | веќе видена

Колку често ја менувате даската за сецкање, а колку често перницата на којашто спиете? Веројатно дури откако ќе се “истрошат”. На поголемиот дел од луѓето ...
сите 5 | | | веќе видена

next