Денешен

СДС изврши обид за државен удар. СДС го погази Уставот, законите и деловникот за работа на Собранието на Република Македонија. СДС ја погази демократијата во ...
сите 122 | | | веќе видена

ЗА ДОМОТ, ОДГОВОРНОСТА И ЗА НЕОДГОВОРНОСТА НА ОДГОВОРНИТЕ. Во четвртокот, на 27.04.2017 год., претседавачот на Собранието ја прекина собраниската седница и ја ...
сите 122 | | | веќе видена

Ниту Белата куќа ниту Советот за национална безбедност претходно биле информирани дека амбасадорот во Македонија Џес Бејли планира да го признае „новиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Турција може „во секој момент“ да изврши напад врз цели на Курдската работничка партија (ПКК) и сириските курдски Сили за заштита на народот во Сирија, изјави ...
сите 114 | | | веќе видена

Народот во четвртокот вечерта реагираше во одбрана на државата и спречување на државниот удар на СДСМ. СДСМ беа предупредувани дека ќе дојде до ескалација и ...
сите 333 | | | веќе видена

За СДСМ граѓаните кои се дел од иницијативата „За заедничка Македонија“ и кои два месеци секојдневно мирно протеститраат по улиците ширум Македонија бранејќи ...
сите 10 | | | веќе видена

Целата македонска јавност виде како државниот удар што го изврши СДС на 27 април почна со интонирање на албанската химна од страна на Зеќирија Ибраими од ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСM во четвртокот, откако заврши седницата во Собранието, на нелегитимен и незаконски начин го избра Талат Џафери за претседател на законодавниот дом. На ...
сите 52 | | | веќе видена

На боксерскиот спектакл што се одржа на Вембли пред рекордни 90.000 гледачи Британскиот боксер Ентони Џошуа го совлада Украинецот Владимир Кличко со технички ...
сите 71 | | | веќе видена

Насилното и нелегитимно избирање на Талат Џафери за претседател во Собранието од страна на СДСМ во четвртокот попладнето грубо прекрши јасно дефинирани членови ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во петокот (28.04.2017) гостуваше во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија каде одговори на бројни прашања ...
сите 168 | | | веќе видена

next