Денешен

Македонците во Швајцарија денеска одржаа протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Тие порачаа дека ќе застанат во одбрана на унитарна и суверена Македонија. ...
сите 63 | | | веќе видена

Во студентскиот дом „Гоце Делчев“ целосно се завршени градежните активности за реконструкција на блокот А, како втора фаза од процесот за целосна обнова на ...
сите 19 | | | веќе видена

Раководството на Челзи одлучи да му понуди нов договор на белгискиот интернационалец Еден Азар кој оваа сезона по доаѓањето на Антонио Конте повторно игра во ...
сите 9 | | | веќе видена

Дека крајната цел на Тиранската платформа е промена на името потврдуваат изјавите на многу домашни политичари и експерти. Артан Груби, кој е шеф на кабинетот ...
сите 56 | | | веќе видена

Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во ...
сите 178 | | | веќе видена

Познатиот српски аналитичар и научен работник, Миша Ѓурковиќ, во емисијата Геополитика за српската телевизија- Новосадска телевизија, ја анализира политичката ...
сите 30 | | | веќе видена

Обединетите нации изразија длабока загриженост денеска од информациите за трагичниот инцидент во битката за ирачкиот град Мосул, во која загинаа голем број ...
сите 27 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, денеска во изјава за МИА демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во врска со ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги против две лица од Скопје поднесе единицата за недозволена трговија со ...
сите 21 | | | веќе видена

Во некое мало место живеело едно момче, по име Лазар. Секој ден, наутро доаѓало во црква. Секогаш точно во 7 часот. Уште пред да се отворат вратите од храмот, ...
| | веќе видена

Компанијата „Енергигевин“, која се занимава со испорака на струја и гас во австриската покраина Штајерска предизвика шок поради невкусната реклама на Твитер. ...
сите 16 | | | веќе видена

next