Денешен

Пожарот во струшката депонија вчера попладне повторно се активираше. Додека граѓаните се сериозно загрижени за своето здравје и загадувањето, новата влада ...
сите 40 | | | веќе видена

Во денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема, Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото”, членот на Извршниот ...
сите 332 | | | веќе видена

Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
сите 37 | | | веќе видена

Благодарение на СДСМ и Зоран Заев, бугарски новинар на македонска национална телевизија тврди дека Григор Прличев не бил Македонец, туку Бугарин! Останува ...
сите 11 | | | веќе видена

Македонија одамна бара помош пред се од Брисел, но најчесто не ја добиваше сега малку работите се променија бидејќи целата оваа тешка криза овие неколку години ...
сите 16 | | | веќе видена

Очигледно СЈО предводи политички, наместо правен процес. Тие денес ја продолжија праксата на протекување на полу информации и брифинзи кои имаат шпекулативен ...
сите 185 | | | веќе видена

Во вчерашната емисија ,,ОКО” на ТВ Нова, бугарскиот историчар Божидар Димитров на прашањето на новинарот Горан Петревски, зошто договорот за добрососедство ...
сите 332 | | | веќе видена

СДС трети ден не се дистанцира од ставовите на учесникот на „шарената револуција“ Никола Шиндре, искажани преку колумна која наиде на поддршка кај одреден ...
сите 51 | | | веќе видена

Со зголемувањето на даноците СДС удира по џебот на граѓаните и има намера да ги избрка странските инвеститори, но исто така да влијае неповолно на домашните ...
сите 50 | | | веќе видена

СДС креира страв кај судиите, а ќе работи на промена на персоналниот состав на судскиот совет. СДС сака да инсталира партиски кадри за целосно и апсолутна ...
сите 61 | | | веќе видена

Во попладневните часови на повеќе места во Македонија ќе има развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат ...
сите 376 | | | веќе видена

Обамакер е мртов, порача американскиот претседател Доналд Трамп, оценувајќи дека Американците заслужуваат подобро. Трамп, на својот претседателски налог на ...
сите 95 | | | веќе видена

next