Денешен

Андреј Жерновски е пример за лажна грижа за своите граѓани. Наместо да се грижи и реализира проекти, тој на најнедомаќински начин ги троши парите на центарци, ...
сите 23 | | | веќе видена

Старецот Пајсиј кој живеел на Света Гора укажува дека луѓето кои некои од родителите ги проколнал секогаш во животот настрадуваат. Немојте да дозволите нешто ...
сите 4 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Меѓународната хуманитрана организација „Лекари без граници“ предупредува дека Белград би можел да се претвори во „ново Кале“, бидејќи во српскиот главен град ...
сите 14 | | | веќе видена

Членовите на инстант основаните пленуми, производи на СДСМ во рамки на стратегијата поддржана од “чадорот“ за уривање на државниот поредок и разнебитување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Хидроелектраните „Шпилје“ и „Глобочица“, кои го сочинуваат Хидроенергетскиот слив (ХЕС) „Црн Дрим“, минатата година произвеле 588 милиони киловат часови ...
сите 14 | | | веќе видена

По вчерашниот текст на Курир со наслов „ Еве зошто пратеничките Топузова и Грчева беа избркани од опозицијата “, во кој, меѓудругото, објавивме како синот на ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го ...
сите 58 | | | веќе видена

Режисерот Емир Кустурица и Здравко Чолиќ, вчера за малку ќе биле убиени. Тие се нашле на место на мафијашка пресметка во која за малку ќе биле изрешетани. Во ...
сите 16 | | | веќе видена

Во романскиот град Сибиу вчера свечено беше крунисан новиот „цар на Ромите од целиот свет“. Новиот „цар“ Јулијан Втори, беше крунисан неколку часа по погребот ...
сите 6 | | | веќе видена

next