Денешен

Пет европски компании од кои две се германски ќе дадат по речиси една милијарда евра заем за финансирање на рускиот гасоводен проект „Северен тек 2“ кој ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Неопходни се нови парламентарни избори за излез од политичката криза – универзитетската професорка Тања Каракамишева смета дека ова е единствениот начин што во ...
сите 17 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денеска од пред Владата на Република Македонија го започнa 57-миот протестен марш, на кој повторно побара ...
сите 43 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски кој што доаѓа од Тетово, денеска од собраниската говорница побара од Зоран Заев, тој и неговото семејство да се ...
сите 68 | | | веќе видена

Пакистанецот Мехмуд веќе 25 години јаде лисја и гранки од дрвја, и оттогаш никогаш не се разболел, пишува „Њујорк Пост“. Силниот седокос човек со магарето ...
сите 13 | | | веќе видена

Романската главна обвинителка поднесе обвинение за злоупотреба на службена положба и фалсификување документи во врска со претседателските избори во 2009 ...
сите 13 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
сите 111 | | | веќе видена

Земјоделци денеска го блокираа патот од Градско-Прилеп, реагирајќи, како што рекоа, против тиранската платформа и за решавање на политичката криза заради ...
сите 22 | | | веќе видена

next