Денешен

Во Собранието на Република Македонија денеска продолжи координативната средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот ...
сите 404 | | | веќе видена

Искусниот германски европратеник и член на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, Михаел Галер, денеска во изјава за МИА ја осуди т.н. ...
сите 64 | | | веќе видена

Британската полиција смета дека нападот во Лондон, во кој загинаа четири лица, а околу 40 се повредени, е поврзан со исламиски тероризам, а се проверува и дали ...
сите 159 | | | веќе видена

Голем пожар изби изутринава во складиште за муниција во градот Балаклија во Украина, поради што се евакуирани околу 15 илјади локални жители. Како што јавуваат ...
сите 22 | | | веќе видена

next