Денешен

Агенцијата за вработување на Република Македонија денеска во Скопје организира саем за вработување на кој невработените лица ќе имаат можност да се информираат ...
сите 73 | | | веќе видена

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето на Вестите на телевизија Алфа, вели дека факт е оти СДСМ нема кадровска понуда и дека нема луѓе кои ќе ги ...
сите 13 | | | веќе видена

Граѓаните преку социјалните мрежи се повеќе ги критикуваат „реформаторите“ за кои велат дека се во скутот на премиерот Зоран Заев. На социјалните мрежи се ...
| | веќе видена

Сдсмовскиот функционер и поранешен министер во владите на СДСМ, Мирислав Грчев во својата најнова колумна преку експлицитен говор на омраза испраќа фашистички ...
сите 100 | | | веќе видена

Внатрешните превирања во СДСМ се во полн ек. Поранешниот претседател на градската организација на СДСМ за Скопје во својот најнов Фејсбук пост упатува директна ...
сите 19 | | | веќе видена

СДС е партијата која најбрутално ги прогласуваше медиумите кои не им се под контрола за најголеми политички непријатели, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 170 | | | веќе видена

Ова ли се независните „експерти“ на Заев, овие кадри ли ќе донесат „живот“, ова ли е животот кој го ветуваше, запраша политичкиот аналитичар Никола Србов. ...
сите 21 | | | веќе видена

Арта Точи, предложена за заменик шеф на македонската дипломатија од редовите на партијата на Зијадин Села, цели кон функцијата со јасен став дека западниот дел ...
сите 19 | | | веќе видена

Спиро Ристовски од ВМРО-ДПМНЕ при денешното гостување во Вестите на Телевизија Нова појасни зошто мотото на прославата е „Единствени“. -Водејќи се по општата ...
сите 124 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период покажа исклучителна стабилна, државничка политика. ВМРО-ДПМНЕ се карактеризираше како политичка партија која што државните ...
сите 124 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ овој викенд прославува 27 години од постоењето на политичката партија или 124 години од основањато на Организацијата. Како и секоја година и овој ...
сите 124 | | | веќе видена

Земјоделците се соочуваат со проблем поврзан со откупот на земјоделските производи. Во моментов алармантна е ситуацијата со производителите на праски во ...
сите 135 | | | веќе видена

Желба ми е да дојдам во Истанбул и да ја запознаам кошаркарката која била со Дражен во автомобилот, кажала Бисерка Петровиќ и набрзо ја запознала Хилал Едебал, ...
сите 18 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање во Владата на СДСМ, Садула Дураку, кој на ова место дојде од позицијата на градоначалник на Липково, во ...
сите 150 | | | веќе видена

next