Денешен

Во денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ, на тема „Единствените кои инвестираат и го подобруваат образованието“, градоначалникот на општина Гази ...
сите 14 | | | веќе видена

Ова зголемување на даночната стапка на данокот на доход ќе ги погоди токму странските инвеститори и секако дека ќе влијае на зголемување на трошоците на ...
сите 27 | | | веќе видена

Она на што укажувавме изминатиот период денес се случи во судот во Скопје со случајот Поткуп. Тоа е најдобар показател за желбата на Зоран Заев да управува и ...
сите 5 | | | веќе видена

Наместо да го осудат и да се извинат за објавувањето на текстот на Никола Шиндре, каде тој ја оправдува и релативизира педофилијата, медиумите финансирани од ...
сите 35 | | | веќе видена

СДС и понатаму се однесува како опозиција, со крајно неодговорни и непрофесионалност и некомпетентноста стануваат главна одлика на Владата на Заев. СДС ...
сите 55 | | | веќе видена

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија ...
сите 48 | | | веќе видена

СДС покажа дека брани и застапува двојни аршини. Изјавата на нивниот пратеник дека членската книшка на СДС е втора лична карта во државава е еклатантен пример ...
сите 47 | | | веќе видена

Експертот на СДСМ Мирјана Најчевска, го нападна и навреди еден од основачите на детската амбасада „Меѓаши“ поради тоа што го осуди текстот на Никола Шиндре ...
сите 28 | | | веќе видена

Арбен Таравари наместо да се занимава со демагогија и да пласира трули тези, подобро е нешто да сработи. Помина скоро еден месец откако е министер, а само ...
сите 26 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по скандалозниот текст на Никола Шиндре, активист на „Шарената револуција“ каде тој ги оправдува педофилите, текст кој по социјалните ...
сите 50 | | | веќе видена

Пожарот во струшката депонија вчера попладне повторно се активираше. Додека граѓаните се сериозно загрижени за своето здравје и загадувањето, новата влада ...
сите 10 | | | веќе видена

Во денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ на тема, Единствени во почитувањето на мултикултурализмот и заедништвото”, членот на Извршниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
сите 14 | | | веќе видена

Благодарение на СДСМ и Зоран Заев, бугарски новинар на македонска национална телевизија тврди дека Григор Прличев не бил Македонец, туку Бугарин! Останува ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонија одамна бара помош пред се од Брисел, но најчесто не ја добиваше сега малку работите се променија бидејќи целата оваа тешка криза овие неколку години ...
сите 81 | | | веќе видена

Очигледно СЈО предводи политички, наместо правен процес. Тие денес ја продолжија праксата на протекување на полу информации и брифинзи кои имаат шпекулативен ...
сите 260 | | | веќе видена

next