Денешен

Американскиот бизнисмен Ник Стафорд не го мрзело да купи пет колички за градежништво за во голем стил да ја заврши својата одмазда. Американскиот бизнисмен Ник ...
сите 10 | | | веќе видена

Богојавление (Водици), 19 јануари (четврток), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд ...
сите 61 | | | веќе видена

Осмиот јануарски ден од годинава со измерени минус 28 Целзиусови степени во Берово е еден од убедливо најстудените изминативе повеќе од шест децении, соопштија ...
сите 13 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во ...
сите 58 | | | веќе видена

Неколку десетици Македонци од САД се собраа пред кулата на идниот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк, да протестираат против поддршката која ...
сите 49 | | | веќе видена

Премиерот на Косово Иса Мустафа изјави дека Србите во Косово не се и нема да бидат загрозени и нема потреба за заштита или одбрана од Белград, пренесува ...
сите 130 | | | веќе видена

next