Денешен

Земјотрес со магнитуда од 2,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 3:52 часот во Охридскиот регион. Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 298 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец. Утринската ...
сите 376 | | | веќе видена

Да не заборавиме дека пред 2006-та година над 100 илјади млади луѓе беа надвор од образовниот процес и токму како влада го направивме средното образование да ...
сите 40 | | | веќе видена

Девет илјади настаници со еден колективен договор кој беше потпишан од Министерството и Синдикатот (СОНК) го решија својот работен статус, добија решенија на ...
сите 40 | | | веќе видена

Во денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ, на тема „Единствените кои инвестираат и го подобруваат образованието“, градоначалникот на општина Гази ...
сите 40 | | | веќе видена

Ова зголемување на даночната стапка на данокот на доход ќе ги погоди токму странските инвеститори и секако дека ќе влијае на зголемување на трошоците на ...
сите 11 | | | веќе видена

Она на што укажувавме изминатиот период денес се случи во судот во Скопје со случајот Поткуп. Тоа е најдобар показател за желбата на Зоран Заев да управува и ...
сите 61 | | | веќе видена

Наместо да го осудат и да се извинат за објавувањето на текстот на Никола Шиндре, каде тој ја оправдува и релативизира педофилијата, медиумите финансирани од ...
сите 51 | | | веќе видена

СДС и понатаму се однесува како опозиција, со крајно неодговорни и непрофесионалност и некомпетентноста стануваат главна одлика на Владата на Заев. СДС ...
сите 55 | | | веќе видена

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за два денари, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија ...
сите 128 | | | веќе видена

СДС покажа дека брани и застапува двојни аршини. Изјавата на нивниот пратеник дека членската книшка на СДС е втора лична карта во државава е еклатантен пример ...
сите 121 | | | веќе видена

Експертот на СДСМ Мирјана Најчевска, го нападна и навреди еден од основачите на детската амбасада „Меѓаши“ поради тоа што го осуди текстот на Никола Шиндре ...
сите 51 | | | веќе видена

Арбен Таравари наместо да се занимава со демагогија и да пласира трули тези, подобро е нешто да сработи. Помина скоро еден месец откако е министер, а само ...
сите 53 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по скандалозниот текст на Никола Шиндре, активист на „Шарената револуција“ каде тој ги оправдува педофилите, текст кој по социјалните ...
сите 24 | | | веќе видена

next