Денешен

Меѓународната хуманитрана организација „Лекари без граници“ предупредува дека Белград би можел да се претвори во „ново Кале“, бидејќи во српскиот главен град ...
сите 23 | | | веќе видена

Членовите на инстант основаните пленуми, производи на СДСМ во рамки на стратегијата поддржана од “чадорот“ за уривање на државниот поредок и разнебитување на ...
сите 5 | | | веќе видена

Хидроелектраните „Шпилје“ и „Глобочица“, кои го сочинуваат Хидроенергетскиот слив (ХЕС) „Црн Дрим“, минатата година произвеле 588 милиони киловат часови ...
сите 15 | | | веќе видена

По вчерашниот текст на Курир со наслов „ Еве зошто пратеничките Топузова и Грчева беа избркани од опозицијата “, во кој, меѓудругото, објавивме како синот на ...
сите 53 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата сака да влезе во ЕУ и НАТО и го ...
сите 43 | | | веќе видена

Режисерот Емир Кустурица и Здравко Чолиќ, вчера за малку ќе биле убиени. Тие се нашле на место на мафијашка пресметка во која за малку ќе биле изрешетани. Во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во романскиот град Сибиу вчера свечено беше крунисан новиот „цар на Ромите од целиот свет“. Новиот „цар“ Јулијан Втори, беше крунисан неколку часа по погребот ...
сите 6 | | | веќе видена

next