Денешен

Во Македонија и на северната хемисфера на Земјата изутринава во 06 часот и 24 минути почна летото. Во истовреме, на јужната полутопка настапи зимата. Денешниот ...
сите 354 | | | веќе видена

Метро и железничката Централна станица во Брисел од утринава е повторно отворена за сообраќај и патници, откако синоќа еден човек предизвика експлозија со ...
сите 94 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и слаб, претежно северен ветер. Попладне на планините некаде ќе има умерено наоблачување. Утринската ...
сите 403 | | | веќе видена

Денешната посета на Софија на владина делегација од Македонија, предводена од Заев ќе биде запаметена, по изјавата на Заев дека Македонците и Бугарите имаат ...
сите 503 | | | веќе видена

Заедничко чествување на Илинден е дамнешна желба на Бугарите која претходната власт одбиваше да се согласи поради тоа што значеше губење на посебноста на ...
сите 503 | | | веќе видена

Директорот на бугарскиот историски музеј Божидар Димитров коментирајќи ја посетата на Зоран Заев на Софија порача дека Скопје мора да престане со крадење на ...
сите 33 | | | веќе видена

Членовите на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ О.К Прилеп денеска организираа групно гледање на фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Србија од ...
сите 7 | | | веќе видена

СДС и министерот за земјоделие имаат одговорност пред граѓаните и земјоделците да работат во нивен интерес и да ги решаваат нивните потреби и проблеми, истакна ...
сите 112 | | | веќе видена

Заврши проектот „Реконструкција на улици“ од програмата на општина Велес, вреден околу шест милиони денари со кој се асфалтирани сите улици во населеното место ...
сите 22 | | | веќе видена

Во две недели откако е избран за Министер за финансии, Драган Тевдовски издаде државни хартии од вредност од 13,7 милиони евра, или како што велеше неговиот ...
сите 41 | | | веќе видена

Голготата на земјоделците продолжува. Праските скапуваат, откуп нема, а новата влада е глува за нивниот проблем. Ваквата ситуација ги натера утринава да го ...
сите 103 | | | веќе видена

Начинот на кој ја затворивме балканската мигрантска рута, ќе го употребиме и за затворање на централномедитеранската мигрантска рута, изјави денеска ...
сите 9 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска оствари средба со амбасадорот на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар. На средбата, на која ...
сите 221 | | | веќе видена

next