Денешен

Со амандман на бугарските европратеници Андреј Ковачев (ГЕРБ/ЕПП) и Ангел Џамбаски (ВМРО-БНД), Европскиот парламент утре е можно да усвои параграф во ...
сите 112 | | | веќе видена

Жените во голем број патријархални средини во Индија можат да се омажат само со договорен брак од страна на нивите родители со што немаат целосна контрола врз ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев отишол дотаму што во албанските села се декларирал како Албанец и им порачал на албанските гласачи дека ако сакаат албански ...
сите 13 | | | веќе видена

Согласно високите стандарди за демократија, колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица?, прашува на својот ФБ профил проанешната пратеничка од ...
сите 20 | | | веќе видена

Со 406 регистрани бомбашки инциденти во 2016 година, Индија е на прво место во класификација на држави каде имало такви напади, се посочува во извештај. Во таа ...
сите 15 | | | веќе видена

Обвинетите за нападот од 28 јуни 2016 година врз истанбулскиот аеродром „Ататурк“ можат да бидат осудени на повеќе 3.300 години затвор, јави турската новинска ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука Пиштар Лутфиу и директорката на Центарот за стручно образование и обука Ајше Селмани денеска им доделија дипломи на менторите ...
сите 29 | | | веќе видена

Синоќа во 11.05 часот во Охрид на ул. „Билјанини извори“ се случила сообраќајна незгода во која В.К. (73) од Охрид, управувајќи ПМВ „Рено Лагуна“ со охридски ...
сите 26 | | | веќе видена

next