Денешен

Новиот европски ракометен првак Вардар чиј тим вчера имаше спектакуларен дочек во Скопје, веќе денеска ќе треба да ја завери новата шампионска титула и тоа во ...
сите 41 | | | веќе видена

Исламска Република Мавританија вчера официјално соопшти дека ги прекинува дипломатските односи со Катар, јави телевизијата „Скај њуз – Арабија“, цитирана од ...
сите 274 | | | веќе видена

Писателката Лидија Димковска денеска на авторска вечер ќе го промовира хрватскиот превод од нејзиниот роман „Скриена камера“ на 10. Саем на книгата и фестивал ...
сите 7 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј изјави синоќа дека е подготвена да ја намали заштитата на човековите права со цел да спроведе поефикасна борба против ...
сите 3 | | | веќе видена

Истражители од ФБИ сметаат дека руски хакери стојат зад кибер-нападот врз катарската новинска агенција, што се случи кон крајот на мај, јави „Си-Ен-Ен“. ...
сите 45 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин вчера телефонски разговарал со емирот на Катар, Тамим бин Хамад Ал Тани, и ја потврдил принципиелната позиција на Москва ...
сите 45 | | | веќе видена

САД распоредија ударна група, предводена од носачот на авиони „Џорџ Х. В. Буш“ во источниот дел на Средоземното Море, соопшти прес-службата на американската ...
сите 6 | | | веќе видена

На крајот на март за 41 милијарди евра е паднат плафонот за кредитирање на грчките системски банки, според кредитната линија од механизмот за итна ликвидност ...
сите 6 | | | веќе видена

next