Денешен

Јавноста конечно разбра зошто владата процени дека ќе пропаднел Супер купот и како го спаси. Владата на големи звона пред 10 дена објави дека ќе пропадне Супер ...
сите 128 | | | веќе видена

Александар Обрадовиќ, поранешниот директор на ЕПС (српското електростопанство), кој е сменет во март минатата година поради измами во тоа претпријатие, побарал ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата на СДС продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри. На незаконски и шверцерски начин Влада на СДС сака да протурка ...
сите 71 | | | веќе видена

Очигледна е нервозата на СЈО заради фактот што знаат дека не поседуваат никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно ...
сите 174 | | | веќе видена

Текстот на Никола Шиндре, каде што тој ја оправдува и релативизира педофилијата и вели дека би требало да ја сфатиме како нагон, наиде на остра реакција кај ...
сите 51 | | | веќе видена

Длабоко уплашен за сопствената безбедност сакам јавно да истакнам дека вчера бев предмет на вербална закана со опасност по мојот живот. Заканата ми беше ...
сите 11 | | | веќе видена

Возачите, велосипедистите и пешаците да избегнуваат патување во периодот од 12 до 16 часот, да консумираат повеќе течности и да прават почести паузи, ...
сите 126 | | | веќе видена

САД апелираа до Саудиска Арабија и други арапски држави да останат отворени за преговори со Катар во обид да се реши големата дипломатска криза со својот ...
сите 93 | | | веќе видена

Новата Влада на СДСМ без елементарно почитување на законските норми продолжува да именува нови директори. Таков е и последниот случај со Спасе Глигоров, кого ...
сите 71 | | | веќе видена

СЈО сега ќе активира нови обвиненија со цел дефокусирање на македонската јавност од посетата на медијаторот Метју Нимиц и разговорите на новата влада ...
сите 76 | | | веќе видена

Соросовите медиуми објавија информации и неформален брифинг дека досега имало случаи каде Сашо Мијалков одбегнувал давање на изјава пред СЈО за случаи кои биле ...
сите 7 | | | веќе видена

Како дел од негувањето и ширењето на винската култура во земјава винскиот бар и ресторан „Форца“ во соработка со иницијативен одбор составен од дами љубители ...
сите 14 | | | веќе видена

next