Денешен

Да се изградат стандарди и да се создадат услови за препознавање на професијата туристички водич како можност за самовработување, но исклучиво преку ...
сите 43 | | | веќе видена

Во винскиот бар Подрум (Т.Ц. Буњаковец), во четврток на 23.02.2017 г., со почеток во 20.00 часот, ќе биде отворена изложба на фотографии изработени од Никола ...
сите 6 | | | веќе видена

Проектот „Фондот поблиску до пензионерите“ предвидува одржување на 30 едукативни работилници низ Република Македонија на кои стручни лица ќе имаат можност ...
сите 53 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски синоќа гостуваше на тетовската ТВ АРТ, каде меѓу другото зборуваше и за употребата на јазиците, нагласувајќи ...
сите 3 | | | веќе видена

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, синоќа гостуваше во Тв АРТ од Тетово, каде зборуваше за политичката криза која продолжува и во постизборието, ...
сите 3 | | | веќе видена

Распослана меѓу морето и небото со испреплетена невидена убавина наталожена низ вековите, наречена „Ла Серенисима“, „Град на мостови, канали“, „Град на вода“, ...
| | веќе видена

На чело на целата организација или кровна конструкција на ОТ е организацијата УСАИД која функционира на територијата на Република Македонија и која се ...
сите 38 | | | веќе видена

Префектурата Ксинџијанг во северозападна Кина бара сите возила да имаат инсталирано сателитски навигациски уред, потег кој се случува само неколку недели по ...
сите 5 | | | веќе видена

next