Денешен

Група под името „Батаљон Имам Шамил“ ја презеде одговорноста за неодамнешниот бомбашки напад во метрото во Санкт Петербург, во кој беа убиени 16 лица, и ...
сите 15 | | | веќе видена

Европските пратеници Кнут Фленкенштајн и Дејвид Мекалистер и по повеќечасовни разговори не ги убедија власта и опозицијата во Албанија да седнат на една маса и ...
сите 83 | | | веќе видена

Група поединци во Германија покренаа иницијатива со која бараат од тамошните власти да ја признаат македонската возачка дозвола, која во оваа земја се уште не ...
сите 22 | | | веќе видена

Работењето и мешањето во внатрешната политика на Македонија на Џорџ Сорос, беше тема на за прилог на Унгарската телевизија „М1“. Државата од која потекнува и ...
сите 147 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и денеска во Скопје одржа протестен марш на кој побара отфрлање на тиранската платформа и одржување на ...
сите 214 | | | веќе видена

Граѓаните на својот 58 ден од протестите по трет пат дојдоа пред седиштето на опозициската СДСМ, која за по секоја цена да дојде на власт ја прифати тиранската ...
сите 214 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган синоќа изјави дека Анкара може да ја преиспита својата позиција за приклучувањето кон Европската Унија, доколку биде ...
сите 60 | | | веќе видена

Американски војници почнаа да доставувата во Јужна Кореја делови од противракетниот систем ТААД, јави Јонхап. Во пресрет на зајакнатите тензии околу ракетната ...
сите 67 | | | веќе видена

Јапонскиот министер Масахиро Имамура, кој беше одговорен за обновата на земјата по атомската хаварија во АЕЦ „Фукушима-1“ во 2011 година, вчера беше принуден ...
сите 12 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори денеска заедно со претставници од Програмата за зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ) ќе ги презентираат можностите за ...
сите 31 | | | веќе видена

Јас не знам од каде се овие ставови дека имаме големо загадување, загадувашето во Скопје и Тетово е загадување од домовите и самите ние што практикуваме возила ...
сите 35 | | | веќе видена

Во изминатиов период се издадени повеќе од 300 концесии за истражување на територија на Република Македонија ние направивме и геолошки завод кој го имавме но ...
сите 111 | | | веќе видена

Во Валандово во завршна фаза е изградба на рудник, кој го гради компанијата Стардиџ, која е со седиште во Лондон. По референдумот во Гевгелија, граѓански ...
сите 35 | | | веќе видена

next