Денешен

Искрено се прашувам на што се должи „оптимизмот“ на Заев за брз влез на Македонија во НАТО макар и под референцата FYROM и сметам за потребно дека тоа треба ...
сите 196 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на Зоран Заев од пред неколку години дека кога СДСМ ќе дојде на власт „ќе јадат живи луѓе“ и дека ќе бркаат „од чистачка до министер“ ...
сите 15 | | | веќе видена

Двата реномирани весници Гардијан и Фајненшл Тајмс во исти ден во своите текстови испратија идентични пораки за разгледувањето на предлозите на Македонија за ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако треба да зборуваме отворено, вистинското име на Македонија треба да биде југозападна Бугарија. Ова го изјави директорот на Националниот историски музеј ...
сите 140 | | | веќе видена

Малезија им предложи на своите партнери од АСЕАН (Асоцијација на земјите од Југоисточна Азија) да започнат заедничко патролирање во воздушното пространство над ...
сите 3 | | | веќе видена

Гувернерот на американската држава Њу Џерси, републиканецот Крис Кристи смета дека лотаријата е адут за решавање на еден од финансиските проблеми во државата – ...
сите 7 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз со кадри од 2002-ра година ќе ги департизира институциите, како што најавуваа од партијата, но и самиот Зоран Заев. Координаторот на ...
сите 52 | | | веќе видена

Поранешниот министер за финансии Кирил Миноски во интервју за ТВ АЛФА, меѓу другото, зборуваше и за бенефитите кои ги имаат фирмите од рамниот данок и штетите ...
сите 30 | | | веќе видена

Наместо реформатори, измамници во скутот на Заев. Тие се жртви само пред телевизија. Ќе направат се само за да ги заштитет личните интереси. Се борат само да ...
сите 4 | | | веќе видена

Советот на јавни обвинители на денешна седница со мнозинство гласови го прифати предлогот на Владата на Зоран Заев за разрешување на републичкиот јавен ...
сите 113 | | | веќе видена

Неодамнешните официјални најави на новиот министер за култура господинот Роберт Алаѓозовски дека фасадата на зградата на министерството за култура нема да биде ...
сите 53 | | | веќе видена

Минималната нето плата во моментов изнесува 10.800 денари. Минималната плата е воведена и утврдена од страна на владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во директен ...
сите 307 | | | веќе видена

next