Денешен

Ние не седиме со скрстени раце. ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање, и пред кадровско освежување. Партијата ги прави последните подготовки за ...
сите 306 | | | веќе видена

Почитувани членови и подржувачи, ВМРО-ДПМНЕ мора да се подобрува и реструктуира. ВМРО-ДПМНЕ треба да ги дефинира целите на своето идно делување, да ги подобри ...
сите 235 | | | веќе видена

И Албанците во Македонија со тек на време ќе сфатат дека со СДСМ се е ветер и магла. Меѓународниот фактор нема да се разочара, бидејќи знае со кого има работа, ...
сите 235 | | | веќе видена

Сакам да ја искористам оваа прилика и да упатам порака до раководството на СДС, дека за важни прашања ние ќе стоиме на располагање и може да сметаат на нас ...
сите 235 | | | веќе видена

Постои можност билансот на загинатите во пожарот во станбениот блок Гринфел Тауер во Лондон во средата, да изнесува 58 лица, изјавија претставници на Скотланд ...
сите 117 | | | веќе видена

ВМРО ќе постои додека постои и потребата да се бориме за слобода на Македонија, а имаме потреба да се бориме за слобода на Македонија, изјави членот на ...
сите 19 | | | веќе видена

Ова е проблем на несреќно избрана локација од страна на локалната самоуправа, градоначалникот кој што ја избрал таа локација без да ги консултира, или да ги ...
сите 17 | | | веќе видена

Ме радува тоа што граѓаните веруваат во визијата на ВМРО-ДПМНЕ, а тоа можеше да се потврди и на изборите во декември каде што освоивме најмногу гласови од ...
сите 21 | | | веќе видена

Единството не попушти. Бевме, сме и ќе останеме единствени со една цел, а тоа е да обезбедиме подобар живот на сите млади, но и на сите граѓани на Република ...
сите 150 | | | веќе видена

Струга и стружани денеска повторно се разбудија обвиени во смог. Над 100 илјади лица во општина Струга, во општина Охрид и општина Вевчани, се потенцијални ...
сите 222 | | | веќе видена

Босански државјанин од Тузла со привремен престој во Струга доби кривична пријава поради основи на сомнение за сторено кривично дело „измам“. Тој лажно се ...
сите 35 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов упати писмо со сочувство до претседателот на Сојузна Република Германија, Франк Валтер Штајнмаер по повод ...
сите 96 | | | веќе видена

next