Уставот на Република Македонија не предвидува давање на мандатот по втор пат, потенцираат аналитичарите откако лидерот на СДСМ вчера достави потписи од 67 ...
сите 2 | | | веќе видена

Пепе Мел е нов тренер на Ла Коруња, одлучи синоќа раководството на клубот од Галиција. Досегашниот стратег Гаизка Гаритано доби отказ по поразот од Леганес, ...
сите 4 | | | веќе видена

Теквондистите на ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охридимаа повеќе од успешен почеток на новата сезона, откако на меѓународниот ИТФ А класа турнир кој се одржа изминатиов ...
сите 2 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ, пред стартот на турнирот во Акапулко, изјави дека ќе мора брзо да се навикне бидејќи нешто подоцна пристигна во Мексико. „За мене е важно да ...
сите 41 | | | прочитана: 875 | веќе видена

Бразилскиот мајстор Роналдињо се уште не објави конечен крај на својата кариера. Јасно е дека тој ден е се поблиску, бидејќи се уште е без клуб. Тој требаше да ...
сите 2 | | | веќе видена

Дисциплинската комисија на шпанска Примера размислува да го казни дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике кој упати остри критики на судењето на мечот помеѓу ...
| | веќе видена

Мирис на гориво, гуми и грмење на мотори од кои се тресе земјата кога стампедо од 40 автомобили ќе прелетаат на патеката. Деструкцијата на автомобилите е ...
| | веќе видена

Сегашниот тренер Хорхе Сампаоли одлично си ја врши својата работа, но токму затоа е и прв „пик“ на Барселона за наследник на Луис Енрике, кој најверојатно ќе ...
сите 6 | | | веќе видена

next