Најбрзиот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, јавно ја критикуваше намерата на фудбалскиот клуб Херта и градските власти во Берлин да ја исфрлат атлетската ...
| | веќе видена

Уште два дена преостануваат за пријавувањето за учество на седмиот по ред меморијален турнир во мал фудбал во Лескоец во чест на Љупчо Цветаноски (Шенгелија) и ...
сите 3 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Фудбал за пријателство“, кој се реализира под покровителство на компанијата „Гаспром“, младите амбасадори Стефан Талевски и Симона ...
| | веќе видена

Тенка е линијата од победник до губитник. За Мурињо таа линија била долги синоќешни 90. минути против Ајакс. Да го загубеше финалето, сезоната би била ...
| | веќе видена

Изминатиот викенд во Скопје се одржа интернационалниот пливачки натпревар „Орион куп“. Македонскиот пливачкиот клуб „Бета“ успешно се претстави и освои вкупно ...
сите 6 | | | веќе видена

next