Сакам да кажам

Гевгеличани со над 97,9 отсто гласаа против рудници за злато на планината Кожуф, според првичните резултати на Општинската изборна комисија (ОИК) која го ...
сите 36 | | | веќе видена

И неизграден новиот Луна парк стана атракција. Посетителите на Градски парк вчера и денес кружеа околу затврените врати на Луна паркот со цел да ѕирнат како се ...
сите 98 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Спас за нас“ објави дека дури 99,1 отсто од граѓаните што излегле на денешниот референдум во Гевгелија се изјасниле дека се против ...
сите 144 | | | веќе видена

Првата официјална проценка за првиот круг од претседателските избори во Франција покажа дека независниот кандидат од центарот Емануел Макрон освоил 23,7 од ...
сите 137 | | | веќе видена

Референдумот во Гевгелија го исполни законскиот праг за да биде успешен. Според последните информации од избирачките одбори, на 37-те избирачки места излезени ...
сите 144 | | | веќе видена

Референдумското изјаснување на гевгеличани за или против отварање рудници на планината Кожуф тече без никакви проблеми. Претседателката на Општинската изборна ...
сите 144 | | | веќе видена

Новиот Луна парк ќе уништи дел од зеленилото во вториот дел од Градски парк, сегашните улички кои водат до него ќе ги претвори во сообраќајници и на голема ...
сите 98 | | | веќе видена

Родителите на деца со посебни потреби, кои заедно со своите деца трет ден кампуваат во паркот Жена Борец, досега собраа околу 2.000 од потребните 10.000 ...
сите 141 | | | веќе видена

На премиерата на новиот македонски филм, комедијата „Ах љубов моја“ на сценаристот и режисер Коле Ангеловски на Скопскиот филмски фестивал (СФФ) синоќа во кино ...
сите 114 | | | прочитана: 397 | веќе видена

Во Охрид почна снимањето на филмот „Дедо и внук” на охриѓанецот и познат македонски режисер Илија Пиперкоски. Филмот е во продукција на “Пандореа бокс ...
сите 39 | | | веќе видена

Уставниот суд нема надлежност и не смее да одлучува за продолжување на мандатот на градоначалниците, туку Собранието, вели академик Владо Камбовски за ...
сите 36 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје има двојни аршини за прифаќањето нелегално стекнати докази, видео и аудио снимки за извршени кривични дела, обвинија Гаврил Бубевски од ...
сите 52 | | | веќе видена

1 Не е за чудење дека на Тодор Петров и на министерствата за локална самоуправа и за правда им текнало да поднесат иницијатива до Уставниот суд да се укине ...
сите 31 | | | веќе видена

Двете иницијативи на министерствата за правда и за локална самоуправа и на Светскиот македонски конгрес до Уставниот суд за укинување на два члена од Законот ...
сите 36 | | | веќе видена

Ректоратот на Универзитетот “Св.Кирил и Методиј“ прифати во Правилникот за организирање издавачка дејност да се внесе одредба со која се забранува употреба на ...
сите 8 | | | веќе видена

15-годишен ученик од гостиварското село Симница физички нападнал наставник од основното училиште „Исмаил Ќемали“ од истото село. Инцидентот се случил вчера ...
сите 33 | | | веќе видена

next