Локално

Тирана го подржува потпишаниот Договор за демаркација на границата меѓу Косово и Црна Гора, изјави претседателот на албанскиот Парламент, Илир Мета по средбата ...
сите 76 | | | веќе видена

Тоа е 31-годишниот актер Крис Зулка Мистериозното ново момче на Парис Хилтон е откриено. Новиот миленик на богатата хотелска наследничка се вика Крис Зулка и е ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот претседател Томислав Николиќ конечно се откажа да се бори за претседателската функција, соопшти РТС. “Томислав Николиќ се откажа да ја подигне ...
сите 21 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп го именуваше новиот советник за национална безбедност Претседателот на САД Доналд Трамп го именуваше генерал-полковникот Х.Р. ...
сите 5 | | | веќе видена

Новиот министер за финансии на САД Стив Мнучин дефинитивно е човек кој знае како да си го среди својот живот. Не само дека неговата состојба ја надминува ...
сите 2 | | | веќе видена

Во седиштето на ДУИ во Мала Речица, доцна попладнево започна средба меѓу лидерот на ДУИ, Али Ахмети и потпретседателите на партијата. На средбата на која ...
сите 56 | | | веќе видена

Законот за албански јазик и натаму отворено прашање меѓу Заев и Ахмети. Во ДУИ се оптимисти дека се блиску до договор, во СДСМ воздржани, не сакаат да кажат ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Русија брзо намалуваат надежите за подобрување на односите со САД. Се уште има врева околу оставката на генерал Флин од функцијата советник на претседателот ...
| | веќе видена

Француската полиција упадна во седиштето на крајнодесничарската партија “Национален фронт” во западен Париз. Ова го изјави претставник на партијата за Ројтерс. ...
сите 4 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во ОН Виталиј Чуркин одеднаш почина. Тој почина денеска во Њујорк на 20-ти февруари, соопшти руското Министерство за ...
сите 24 | | | веќе видена

Нема крај на синдикалната сага. Четирите најголеми синдикати кои беа исфрлени од зградата на ССМ денеска повторно повикаа полиција. Тие добиле дојава дека ...
сите 9 | | | веќе видена

Полскиот министер Антони Мачеревич им забранил на генералите од полската војска да комуницираат директно со претседателот на земјата Анджеј Дуда, соопшти ...
сите 12 | | | веќе видена

next