Локално

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска ...
сите 25 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари средба со италијанскиот амбасадор Карло Ромео со кого меѓу другото разговараше за претстојниот Самит на ...
сите 39 | | | веќе видена

Материјалите кои ги поседува Специјалното јавно обвинителство ќе бидат пренесени во судот, денеска и утре, за нови 17 обвиненија за 18 случаи, најави ...
сите 192 | | | веќе видена

Грчката Влада подготвува план Б, кој ќе го спроведе доколку продолжи штрајкот на општинските комунални работници, кои собираат смет, односно ќе употреби судски ...
сите 15 | | | веќе видена

Врховниот суд за денеска ја закажа јавната седница на која треба да бидат разгледани жалбите на шестемина осудени на доживотни затворски казни во случајот ...
сите 139 | | | веќе видена

next