Полицаец и инспектор од Гевгелија им побарале 450 евра на сириски државјани за да им изготват барање за азил кое според најновите измени на законот е ...
сите 111 | | | прочитана: 556 | веќе видена

Министерството за здравство ќе започне со нова политика за зајакнување на капацитетите на повеќе различни специјалности, во општите и клиничките болници, со ...
сите 16 | | | веќе видена

„Народно движење за Македонија како и македонскиот народ е силно вознемирен од изјавите на Али Ахмети и Мендух Тачи дека и името е дел од пакетот за ...
сите 57 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Територијалната противпожарна единица Куманово, вчера интеревенирала во три наврати, информираа од Регионалниот центар за управување со кризи. Кумановските ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако српскиот Курир објавил исповед на манекенка, која од шефот на државата Николиќ добила дипломатски пасош, политичарите се вознемириле. д 23-годишната ...
сите 8 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Грчките кредитори се “терористи” кои сакаат да ја “понижат Грција”, вели грчкиот министер за финансии Јанис Варуфакис во денешното интервју на шпанскиот ...
сите 60 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека односите меѓу САД и Русија се клуч за меѓународната безбедност и повик на дијалог, заснован на еднаквост ...
сите 7 | | | веќе видена

Винарската визба "Тиквеш" и нејзиниот претседател на управниот одбор - Светозар Јаневски се добитници на меѓународното признание "Најменаџер и најкомпанија на ...
сите 5 | | | веќе видена

Сите се гласни и насочени кон слободни медиуми но многу малку се потенцира и се зборува за слободата на интегритетот на новинарите, од друга страна суштината ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот пливач Горазд Чепишевски беше првиот спортист од Македонија кој се појави на спротските борилишта на Универзијадата во Гвангжу во Кина. Тој ...
сите 20 | | | веќе видена

Новите проекти на ЈП „Водовод и канализација“ - „Мој инкасатор“, „Доставување на состојба на водомер“ и „Плати брзо“ во третата недела од нивното функционирање ...
сите 2 | | | веќе видена

Градските плажи ни малку не наликуваат на атракција и место за одмор и рекреација, што беше една од главните идеи за нивното отворање. Онаа во центар, кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Со „Недела на италијанскиот филм” вечерва на Летната сцена во Струга започнува Второто издание на фестивалот на европски филмови во градовите низ Македонија ...
сите 15 | | | веќе видена

Турската спасувачка служба го спаси бебето кое на жолта гума за дување се оддалечило цел километар од плажата, на која се сончале нејзините родители. ...
сите 23 | | | прочитана: 834 | веќе видена

Јапонката Томока Сумитани која боледува од рак на крвта, изјавила дека последна желба и е да добие дрес од Новак Ѓоковиќ. Најдобриот српски тенисер во светот ...
сите 15 | | | прочитана: 863 | веќе видена

LG беше прилично тивок изминатиот период за можниот нов Pro фаблет фокусирајќи се само на LG G4 како главен водечки смартфон, но сега еден месец по неговиот ...
сите 31 | | | прочитана: 322 | веќе видена

Пред неколку недели, Samsung „несакајќи“ го спомна Galaxy S6 Active на својата веб-страна, но потоа замреа сите шпекулации околу овој уред. Конечно, може да ...
сите 7 | | | веќе видена


На 4 Јули