Елег Штрауб и Андрас Балог, директори од „Маџар Телеком“, ќе платат парични казни од 250,000 (Штрауб), односно 150.000 долари (Балог) и добија петгодишна ...
сите 96 | | | прочитана: 934 | веќе видена

Осумнаесетто продолжение на конститутивната собраниска седница продолжува денеска во 11 часот. Дискусијата за изборното на членовите на Комисијата за прашања ...
сите 245 | | | прочитана: 2293 | веќе видена

Изборниот законик е кочница за исплата на субвенциите за земјоделство- оваа го признаа и министерот за финансии Кирил Миноски и министерот за земјоделство ...
сите 47 | | | прочитана: 339 | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
сите 49 | | | прочитана: 632 | веќе видена

Граѓаните на Гевгелија добија една значајна битка, но дали тоа значи и дека се победници во војната помеѓу, од една страна здравјето на граѓаните наспроти ...
сите 179 | | | прочитана: 10551 | веќе видена

„ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ СО ПОРАКА ДО ПАРТИИТЕ НА 57-ОТ ДЕН ОД ПРОТЕСТИТЕ ЗА УНИТАРНА МАКЕДОНИЈА: Денеска граѓаните кои по 57-пат излегоа на протест за ...
сите 101 | | | прочитана: 748 | веќе видена

На иницијативата за законски измени со кои треба да им се олесни животот на лицата со посебни потреби досега се потпишале над 6.000 граѓани. За да влезе оваа ...
сите 122 | | | прочитана: 5158 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 54 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Политичката ситуација во Македонија и денеска беше причина за партиски препукувања помеѓу двете најголеми политички партии во земјава. Од Социјалдемократскиот ...
сите 229 | | | прочитана: 1878 | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Талат Џафери денеска се обидел да влезе со својот автомобил на паркингот пред Собрание на РМ, но протестаните од ,,За заедничка Македонија“ ...
сите 44 | | | прочитана: 1104 | веќе видена

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли не ја исклучува можноста од удар на САД против Северна Кореја ако Пјонгјанг тестира нова нуклеарна ракета. Хејли ...
сите 198 | | | прочитана: 5224 | веќе видена

Хедер Науерт е новиот потпарол на Стејт департментот. Таа работи како новинарка во Фокс Нуз веќе 20 години. – Со срдечен поздрав ја поздравува и посакува добре ...
сите 9 | | | веќе видена

Европските пари од ИПАРД 2-програмата им се достапни за земјоделците. Платежната агенција распиша оглас, а фармерите за европските пари ќе може да аплицираат ...
сите 41 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Стареењето на германската популација ќе го поткопа економскиот раст до средината на следната деценија, бидејќи сè повеќе луѓе од „бејби бум“(повоената) ...
сите 7 | | | веќе видена

Со натпреварот кој се одигра синоќа меѓу Еибар и Атлетик Билбао, а кој заврши со минимална победа на гостите од 1:0, беше комплетирано 33.коло во фудбалското ...
сите 109 | | | прочитана: 3718 | веќе видена

Сите погледи на Вардарки се насочени кон Ф4 турнирот во Будимпешта што треба да се игра на почетокот на мај. Додека траат тие подготовки „црвено-црните” ќе ...
сите 48 | | | прочитана: 231 | веќе видена

Јавното претпријатие „Улици и патишта“ поставува 4.000 столпчиња по тротоарите на булеварите во Скопје, со цел да се зголеми безбедноста на пешаците и на ...
сите 2 | | | веќе видена

Скопјанец со нож го избол својот брат, завчера во село Визбегово, информира МВР. Според полицијата, инцидентот се случил околу 22 часот во домот на М.Ц. (35), ...
сите 90 | | | прочитана: 1004 | веќе видена

Книгата „Извештаи на рисот“ од Славе Ѓорѓо Димоски и Сергеј Андреевски в среда ќе биде промовирана во галеријата на Младинскиот културен центар. Се работи за ...
сите 6 | | | веќе видена

Што прават корисниците кои први дојдоа до новиот Samsung Galaxy S8? По се изгледа дека го уништуваат. What’s Inside? направи презентирање на новиот уред и во ...
сите 37 | | | прочитана: 594 | веќе видена

77-годишниот Божидар Д. утринава во селото Барич направи крвав масакр која си го уби целото семејство. Пензионерот ги уби сопругата, синот, шурата, а ја рани и ...
сите 40 | | | прочитана: 212 | веќе видена

Queen Real Tribute

Queen Real Tribute Најголемиот Queen Real Tribute проект ќе одржи повеќе часовен концерт во клубот #Станица26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Бенд ...
 • Станица 26, Skopje
 • 20:00:00 , 26 Апр, 2017 до 00:30:00 , 27 Апр, 2017
 • Inovativa Group
 • 213 доаѓаат, 649 можеби
 • III iFail: конференција за неуспесите на успешните

  За трет пат во Македонија, јавноста ќе има можност да чуе за грешките и неуспесите на успешните луѓе преку настанот iFail (Јас грешам). Честопати слушаме за ...
 • European University-Republic of Macedonia, Skopje
 • 19:00:00 , 26 Апр, 2017 до 21:00:00 , 26 Апр, 2017
 • Global Shapers Skopje Hub
 • 132 доаѓаат, 242 можеби
 • Славниот Фредерик Бегбеде во Скопје

  Фредерик Бегбеде – еден од најпознатите писатели во светот – гостин на ТРИ! Фредерик Бегбеде, еден од најпопуларните претставници на француската и европска ...
 • Public Room, Skopje
 • 19:30:00 , 29 Апр, 2017 до 01:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Издавачки центар ТРИ
 • 263 доаѓаат, 359 можеби
 • Априлско искачување на Плат

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира Априлско искачување на врвот Плат на 30 Април 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 30 Апр, 2017 до 19:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 37 доаѓаат, 262 можеби
 • Мајсторот и Маргарита

  Режисер: ИВАН ПОПОВСКИ Мајсторот — ДЕЈАН ЛИЛИЌ Маргарита — ДРАГАНА КОСТАДИНОВСКА Воланд/Афраниј — НИКОЛА РИСТАНОВСКИ Понтиј Пилат — ЈОРДАН ...
 • Македонски Народен Театар, Skopje
 • 17:00:00 , 29 Апр, 2017 до 22:00:00 , 29 Апр, 2017
 • Македонски Народен Театар
 • 46 доаѓаат, 232 можеби
 • Skopje Film Festival 2017

  Јубилејното 20-то издание на Скопје филм фестивал со богата програма од над 75 филмови, ќе се одржи од 20-28 април во салите на кино „Милениум“, кино „Фросина“ ...
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2017 до 00:00:00 , 28 Апр, 2017
 • Skopje Film Festival
 • 307 доаѓаат, 471 можеби
 • Изложба на слики „Огнена земја“ од Емил Шулајковски

  Самостојната изложбата на слики „Огнена земја“ од академскиот сликар Емил Шулајковски ќе биде отворена на 20 април во 20 часот, во Културно-информативниот ...
 • Kulturno Informativen Centar - Kic, Skopje
 • 20:00:00 , 20 Апр, 2017 до 21:00:00 , 03 Мај, 2017
 • Paintings of Emil Shulajkovski
 • 110 доаѓаат, 202 можеби


 • На 25 Април