Целосно спротивно од Деловникот и собраниските процедури, без точката да биде ставена на гласање, СДСМ и албанските пратеници поставија измислен претседател на ...
сите 333 | | | прочитана: 32217 | веќе видена

Генералниот секретар на Движење за реформи на ДПА, Арбен Таравари и пратеникот на Алијансата за Албанци и претседателот на НДП, Весел Мехмеди денеска одржаа ...
сите 57 | | | прочитана: 20210 | веќе видена

Пратеникот Зијадин Села кој беше најтешко повреден во насилниот упад и дивеењето на демонстраните во Собранието во четвртокот денеска претпладне е префрлен во ...
сите 39 | | | прочитана: 17074 | веќе видена

Веќе втор ден не стивнуваат реакциите во јавноста по вчерашниот инцидент во кој жител на Дебар Маало со секира усмрти бездомно куче на улица пред својот дом. ...
сите 64 | | | прочитана: 15079 | веќе видена

Првиот народен правобранител и поранешен претседател на Уставниот суд ,Бранко Наумовски, во своја писмена изјава до медиумите тврди дека изборот на Талат ...
сите 150 | | | прочитана: 14917 | веќе видена

На социјалните мрежи се споделува фотографија која ја потврдува веста на телевизија Телма, која пренесе дека во првата група демонстранти кои влегоа во ...
сите 50 | | | прочитана: 8557 | веќе видена

Снимка од грабеж во ресторан во американската држава Канзас го запали интернетот. Полицијата објави снимка од крадец кој нарачува храна, а потоа извлекува ...
сите 17 | | | прочитана: 8189 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со секретарот за меѓународна соработка, Александар Николоски оствари средба со генералниот секретар на ...
сите 102 | | | прочитана: 7398 | веќе видена

Штипските земјоделци до Комисијата за проценки на штети на општина Штип до денеска доставиле вкупно 345 барања за обесштетување на лозовите и овошните насади ...
сите 127 | | | прочитана: 6877 | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп смета дека лидерот на Северна Кореја Ким Јонг-Ун “прилично е паметно лице”, бидејќи младиот лидер е во можност да остане на ...
сите 245 | | | прочитана: 5967 | веќе видена

Најголемите медиуми во САД ги нарече креатори на лажни вести, удри по грбот на својот претходник Обама, а својата работа како Претседател на државата ја оцени ...
сите 83 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Клучот за исплатата на субвенциите сега е во рацете на Уставниот суд. Ако судот го укине членот од кривичниот закон кој не ја дозволува исплатата, субвенциите ...
сите 44 | | | прочитана: 873 | веќе видена

Жените претпримачи да ги искористат можностите за зголемување на продуктивноста, конкурентноста и квалитетот на фирмите со финансии преку тековната Програма ...
сите 30 | | | прочитана: 281 | веќе видена

Ждребот за фајнл-фор турнирот од Лигата на шампионите ќе се одржи во вторник, токму во Келн. Македонскиот шампион Вардар за два дена, точно напладне ќе го ...
сите 237 | | | прочитана: 3761 | веќе видена

Владимир Кличко не успеа да ги издржи нападите во 11. рунда со кои Ентони Џошуа изнуди судиска одлука за крај на борбата на „Вембли“. Прегледувањето на ...
сите 72 | | | прочитана: 1965 | веќе видена

Учениците од ООУ „Војдан Чернодрински“ од Карпош се запознаваа со сообраќајната култура и правила преку полигон-платформа, акција иницирана од фирмата „Окта“. ...
сите 10 | | | веќе видена

Ќе се обновува улицата Втора македонска бригада, во населбата Чаир, на потегот од раскрсницата со булеварот Христијан Тодоровски-Kарпош, до кружниот тек со ...
сите 2 | | | веќе видена

Тело на 27-годишен скопјанец завчера попладне било пронајдено во објект во изградба во oпштина Кисела Вода. Како што соопшти МВР, во 17 часот во Единицата за ...
сите 53 | | | прочитана: 4094 | веќе видена

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против М.С. (31) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело присвојување на споменици ...
сите 20 | | | прочитана: 1211 | веќе видена

Мирсад Муслиу вработен во гостиварскиот Основен суд, го обвинува Основното и Вишото јавно обвинителство Гостивар, за тендециозност и неправичност во решавањето ...
сите 29 | | | прочитана: 1004 | веќе видена

Од вторник (2 мај) ќе бидат пуштени во продажба билетите за свеченото отворање на новата концертна сала на Македонската филхармонија. Билетите ќе бидат по цена ...
сите 33 | | | прочитана: 247 | веќе видена

Велат дека кога бремената жена е најубава. Голем број од јавните личности се остварија во улога на родители,а некои се на пат да се остварат меѓу кои и ...
сите 16 | | | прочитана: 5024 | веќе видена

Мафијашкиот клан на Рамуш Харадинај ја уцени галавата на српскиот Претседател Александар Вучиќ. На најопасните криминалци во Албанија, Косово и во Западна ...
сите 118 | | | прочитана: 452 | веќе видена

На ТВ екраните често има шоу програми во кои кандидатите губат килограми, а на каналот TLC има и стории за слабеење на лица кои имаат и повеќе од 300. ...
сите 23 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Беловишки Водопад - прво мајска акција

На 01 Мај 2017 ДПС Трансверзалец- Скопје организира искачување до живописните Беловишки водопади кои се наоѓаат во подножјето на врвовите Ливадица и Пирибег на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 01 Мај, 2017 до 17:00:00 , 01 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 42 доаѓаат, 398 можеби
 • Gorska On The Move - Бесплатно вежбање на отворено

  Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. Пријавете го вашето БЕСПЛАТНО учество тука и ...
 • Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 19:00:00 , 02 Мај, 2017 до 20:00:00 , 02 Мај, 2017
 • ГОРСКА вода
 • 718 доаѓаат, 190 можеби
 • Македонија - Исланд

  Квалификациски натпревар на Македонската ракометна репрезентација со репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП Хрватска 2018. Да навиваме заедно за ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Мај, 2017 до 22:00:00 , 04 Мај, 2017
 • Македонија
 • 358 доаѓаат, 486 можеби
 • Career Launch 2.0 - саем за кариера

  72 работни позиции, 23 компании и 7 говорници кои ќе те натераат да започнеш нова кариера. 👩‍🚀 👔 CareerLaunch е саем за кариера во иновативни македонски tech ...
 • Nacionalna i Univerzitetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski" - Skopje
 • 14:00:00 , 05 Мај, 2017 до 19:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • CareerLaunch
 • 236 доаѓаат, 340 можеби
 • Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

  Hастанot ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица ќе се реализира промоција на ...

  Детоксикација со Сашко Коцев / Stand up comedy во Охрид

  "ДЕТОКСИКАЦИЈА" со Сашко Коцев Еден од најдобрите стенд ап комичари и актери Сашко Коцев за прв пат со свое самстојно стенд ап шоу во Охрид. 6 мај 2017 ...
 • Народен Театар Охрид, Ohrid
 • 20:00:00 , 06 Мај, 2017 до 21:30:00 , 06 Мај, 2017
 • Филип Ангеличин Жура
 • 308 доаѓаат, 468 можеби
 • Виз Ер Скопски маратон 2017 / Wizz Air Skopje Marathon 2017

  МК / 13-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 7 мај 2017. На програмата се 4-ри трки: ...
 • Skopski Maraton, Skopje
 • 08:30:00 , 07 Мај, 2017 до 14:00:00 , 07 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • Skopski Maraton
 • 2811 доаѓаат, 2341 можеби


 • На 1 Мај