Скопје Инфо

Следниот неработен ден за сите граѓани на Република Македонија се паѓа дури во месец август, а тоа 2-ри август (среда) кога се празнува најголемиот македонски ...
сите 11 | | | веќе видена

Покрај правото на работникот на заработувачка – плата има право на надомест на трошоци поврзани со работата. Според последните измени на Општиот колективен ...
сите 6 | | | веќе видена

Заштитете ја кожата од сончевите зраци, бидејќи тие можат да бидат многу штетни. Половина час пред излегување на сонце лицето и телото да се намачкаат со ...
сите 22 | | | веќе видена

Предупредување се шири на Фејсбук во кое се опоменуваат туристите да внимаваат во Грција да не бидат ограбени. На Фејсбук станицата „Nikana", се објавени ...
сите 8 | | | веќе видена

За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
сите 94 | | | веќе видена

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни максимални температури. Уште потопло се очекува да биде од четврток. За време на викендот метеролозите ...
сите 375 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) втора година по ред организира камп за млади кошаркари кој се одржува во Маврово. На овој камп, селектирани се 60 ...
сите 20 | | | веќе видена

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува за македонската страна на премините. Поради ...
сите 94 | | | веќе видена

Преспа ова лето ја очекува богата и успешна туристичка сезона. Топлото време, преубавите преспански плажи и бистрите езерски води се вистински магнет за голем ...
сите 6 | | | веќе видена

Планирате да одите на одмор и често се размислува дали да тргнете со автомобили или со автобус? Пред да земете дигитрон и да пресметате колку пари ќе ви бидат ...
сите 57 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Во интервју за телевизија Алфа директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор, Цветко Грозданов кажа дека подоготовките за Суперкупот на 8 ...
сите 118 | | | веќе видена

next