Идивиди

Портланд, 30 април 2016 (МИА) – Кошаркарите на Портланд ноќеска во натпреварот број 6 од првото коло од плеј офот остварија победа од 106:103 над ЛА Клиперс и ...
сите 227 | | | веќе видена

Хихон, 30.април 2016 (МИА) – Екипата на Хихон синоќа постигна победа над Еибар во првиот натпревар од 36.коло на Примера. Со овој триумф Хихон ја напушти ...
сите 38 | | | веќе видена

На фестивалот „Dream and Dare" кој се одржува во чест на 60 годишнината на Техничкиот универзитет во Ајндховен, отворено е кафуле во кои на гостите пијалак им ...
сите 3 | | | веќе видена

Тревис Хјуџит е професионален фотограф кој живее и работи во Њујорк. Пред многу години возејќи се со јавниот превоз во оваа метропола ги забележал лицата на ...
| | веќе видена

Во чест на победата на македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе денеска на прославената Ф-1 патека „Хунгароринг’’ беше интонирана македонската химна. ...
сите 48 | | | веќе видена

Серена Вилијамс се повлече од Мастерсот во Мадрид, кој започнува во сабота, поради грип Полјачката Агњешка Радвањска е нова прва носителка натурнирот, додека ...
сите 5 | | | веќе видена

Босанскохерцеговскиот ММА борач, Томислав Спаховиќ се предаде на полицијата во Сараево, откако е осомничен дека со истрел во глава ликвидирал 32-годишен човек ...
сите 4 | | | веќе видена

next