Идивиди

Маица со централно греење

Двеин Еванс, иноватор од Кентаки, вели дека можеме да заборавиме на носењето на тешки капути и јакни во текот на зимата, затоа што неговата маица под називот ...
| | веќе видена
Ослободување на Скопје

Подготовките за продукцијата на „Ослободување на Скопје“ режисерското дело на хрватската легенда Раде Шербеџија се полека при крај. Овој месец се одржаа ...
сите 5 | | | веќе видена
Најдоброто од Чехот

Голманот на Челзи, Петр Чех е пред заминување од Стемфорд Бриџ. Тоа веќе подолго време го пишуваат англиските медиуми, но оваа недела го потврди и неговиот ...
сите 10 | | | веќе видена
Трагичната смрт на терените

Индија оваа недела беше потресена од фудбалска трагедија. 23-годишниот фубалер на Bethlehem Vengthlang FC, Петер Бјанксаузулу почина по прославата на ...
сите 38 | | | веќе видена
Запознајте ги Минесота Тимбертролс

Минесота Тимбервулс имаше „мејковер“ во „оф-сезоната“, а со него се акумулира и новата доза на млад талент во тимот. Па така Минесота Тимбертролс беа родени ...
| | веќе видена
Песните кои мора да ги слушнете

Лисите веќе се преполни со хитови, а ние не можевме да се одлучиме кои да ги истакнеме. Овој пат не ги гледавме најдобрите песни, туку песните кои нам најмногу ...
сите 7 | | | веќе видена
Најстари куќи во Европа

Даноците на имот и на недвижности во Швајцарија се на рекордно ниско ниво. Токму затоа има многу заинтересирани за градба на недвижности во земјата. Но на ...
| | веќе видена
Пеперони пица со горгонзола

Зарем постои некој човек на планетата што не сака пица, особено доколку таа е домашна и направена со одлични состојки и љубов? 4-5 лажици сос од домати ...
сите 2 | | | веќе видена
Вергара не му мава рецка на бившиот

Ник Лоеб е далечно минато за колумбиската актерка Софија Вергара. До пред само неколку месеци беа во врска која ветуваше брак, а сега Вергара воопшто не му ...
| | веќе видена

next