Претседателите на партиите од коалицијата За подобра Македонија денеска имаа средба во просториите на ВМРО-ДПМНЕ на која се разговарало за актуелната политичка ...
сите 233 | | | веќе видена

Подготвени сме што поскоро да се формира новата реформска влада, изјавиле денеска претставниците на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари и пратеникот Весел ...
сите 57 | | | веќе видена

„Сините" се на прагот до титулата во Премиерлигата откако денеска ја прескокнаа најтешката пречка и славеа со 0-3 на гостувањето кај ЕвертонТитулата од ...
сите 34 | | | веќе видена

По сѐ ова што се случи во парламентот крајно време е сите да се свестат дека земјата оди во негативен правец и да се прифати новата реалност, односно новиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Горан Пандев по втор пат на три натпревари се запиша во листата на стрелци но тоа не и беше од голема корист на Џенова, Палермо пред своите фанови славеше над ...
сите 29 | | | веќе видена

Ќе одговараат и директните извршители, но уште поважно ќе одговараат и оние што го нарачаа обидот за убиство во Собранието. Мора да одговараат нарачателите на ...
сите 65 | | | веќе видена

СДС изврши обид за државен удар. СДС го погази Уставот, законите и деловникот за работа на Собранието на Република Македонија. СДС ја погази демократијата во ...
сите 122 | | | веќе видена

Петнаесет лица осомничени за инцидентите во Собранието на Република Македонија се идентификувани, соопштуваат од Основното јавно обвинителство Скопје.Од таму ...
сите 99 | | | веќе видена

МВР поднесе кривични пријави против 15 лица што се осомничени дека учествувале во инцидентите во Собранието, а петмина од нив веќе се идентификувани и ...
сите 99 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед направи голем кикс во трката за пласман меѓу четирите најдобри во Премиерлигата откако на свој терен одигра само 1-1 против Свонси, ...
сите 59 | | | веќе видена

И денеска стотина граѓани и активисти за правата на животните дојдоа на протест пред куќата на Симе Липски, кој вчера пред очите на гостите на кафе-барот ...
сите 68 | | | прочитана: 168 | веќе видена

next