Стеф Кари имаше очајна вечер зад линијата за три поени на гостувањето кај Милвоки но и покрај тоа „Воините" стигнаа до победа од 108-119Вицешампионот во НБА, ...
сите 119 | | | веќе видена

СЈО не е вклучено во Општата програма за континуирана обука на судиите и јавните обвинители 2017-2018, вели Обвинителството.Специјалното јавно обвинителство ...
сите 10 | | | веќе видена

Зоран Заев би го продал и најмилото и највредното само за да се дограби до власт. Затоа Заев влезе во нова авантура. Одлучи да става на маса и да продава нешто ...
сите 48 | | | веќе видена

За денеска на иницијатива на здружението „За заедничка Македонија" маршеви за зачувување на унитарноста на државата и против промена на името ќе се одржат и во ...
сите 86 | | | веќе видена

Го испраќам овој апел со надеж дека ќе допре барем до тој до кого е упатен, бидејќи Република Македонија е на работ од бездната, од која не ќе има повраток. Во ...
сите 14 | | | веќе видена

Без разлика каде сте во светот, ќе најдете вљубеници во автомобилите, а тука е вклучен и ирачки Мосул, град во кој во моментов се одвива една од најжестоките ...
сите 44 | | | веќе видена

Џон Тори, градоначалникот на Торонто има морална обврска да го осуди расизмот, вели Бил Николов од Македонското меѓународно движење за човекови права.Николов ...
| | веќе видена

Ги демантираме информациите објавени според брифинзи од Специјалното јавно обвинителство дека по последната одлука на Кривичниот совет не постои пречка ...
сите 31 | | | веќе видена

На претседателот Ѓорге Иванов му предадовме 67 потписи, со партиите кои освоија пратеници во Собранието разговаравме исклучиво на основа на Уставот и очекуваме ...
сите 16 | | | веќе видена

Ќе протестираме секој ден. Ќе протестираме сѐ додека не се исполнат нашите барања, а тоа е сѐ додека политичките партии не се обврзат дека ќе го почитуваат ...
сите 43 | | | веќе видена

Навивачка група на Кристал Палас го уништила автобусот на својот клуб мислејќи дека прави штета на возило на Мидлсброу.Изминатиот викенд Кристал Палас го ...
сите 5 | | | веќе видена

Најдобриот македонски возач, Игор Стефановски - Иџе си фотографија на својата фејсбук фан страна се пофали дека е купен неговиот нов автомобил, но се уште не ...
сите 2 | | | веќе видена

next