Специјалното јавно обвинителство денеска ќе го информира Основниот суд Скопје 1 Скопје дека се откажува од обвинителниот акт за предметот „Пуч“. СЈО соопштува ...
сите 318 | | | веќе видена

Со последниот јавен настап, наследничката на соработникот на службите Владимир Милчин, докажа дека Сорос целосно го поддржувал и прикривал Заев во криминалното ...
сите 8 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство е битно за идината на Македонија и за целосно расчистување со аферата со прислушувањето. Демократската унија за интеграција ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од снег. На крајниот југоисток врнежите ќе бидат од дожд и снег.Утринската температура ќе се ...
сите 238 | | | веќе видена

Вистинска драма се случуваше во Мец која заврши во полза на Македонија, Словенија со серија од 5-0 во последните пет минути дојде до реми против Тунис и донесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Повредата на Филип Миркуловски не е сериозна и тој и дефинитивно ќе биде на располагање за дуелите со Шпанија и Исланд, тој смета дека главниот акцент треба да ...
сите 17 | | | веќе видена

Негативни коментари ги преплавија социјалните мрежи по постираните фотографии на кои вработените во штипската болница, боемски, со алкохол и цигари, но во ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), Али Ахмети денес се сретна со амбасадорот на Албанија во Македонија, Фатос Река , со кого разговараа ...
сите 97 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија го повикува министерот за здравство во заминување Никола Тодоров да објасни од каде му е информацијата дека вирусот на ...
сите 24 | | | веќе видена

Со денешната информација во светскиот бизнис магазин Форбс, дека Орце Камчев, еден од најблиските бизнис партнери на Груевски и Мијалков е најбогатиот човек во ...
сите 6 | | | веќе видена

next