Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува ...
сите 226 | | | веќе видена

Легендата на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон открива дека сеуште жали за одлуката да го изостави Парк Џи Сунг од составот за финалето од Лигата на ...
сите 25 | | | веќе видена

Во Скопје и во повеќе други градови во земјава вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразуваат ...
сите 264 | | | веќе видена

СДСМ не прифаќа широка владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, бидејќи тој е човекот кој ја предизвика кризата, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев ...
сите 262 | | | веќе видена

За Унгарија неприфатливо е други држави да се мешаат во внатрешните работи на Република Македонија. Нови предвремени избори се единствено исправно решение за ...
сите 98 | | | веќе видена

Марио Балотели пак имаше проблем со опремата, престегнатите врвки на копачките го принудија напаѓачот да ги пропушти воведните минути од дуелот на Ница со ...
сите 7 | | | веќе видена

Мнозинството Македонци гласаа за програмата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ и нивниот глас не смее да биде изманипулиран само за да се ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука , Пиштар Лутфиу заедно со претставници на Министерството за образование и наука (МОН), денес оствари работна средба со ...
сите 19 | | | веќе видена

Јавна благодарност до Унгарија која покрена иницијатива со барање до Советот на ЕУ да се отфрли и осуди тиранската платформа, искажа македонскиот претседател ...
сите 98 | | | веќе видена

Македонија треба да остане на патот кон ЕУ и НАТО и за тоа е потребна одговорна влада што ќе биде способна да донесува одлуки и реформи и политичари со чувство ...
сите 49 | | | веќе видена

Иванов ќе биде писмено известен дека е должен да му го даде мандатот на претседателот Заев, ќе се формира новата влада! Ќе има конститутивна седница и избор на ...
сите 385 | | | веќе видена

Билрборд наречен „Градско дрво" ќе биде поставен во Скопје и Тетово и ќе го прочистува загадението воздух, притоа заменувајќи 275 вистински дрва. Билбордот ...
сите 65 | | | веќе видена

СДСМ очекува во најбрзо можно време да се закаже седницата на Собранието на која ќе се избере претседател на за да може да се движи напред демократскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

„Директорите на средните училишта кои добиле наредба од раководството на ВМРО-ДПМНЕ утре да ја прекинат наставата и да ги носат децата на партиските протести, ...
сите 32 | | | веќе видена

next