Новиот тренер на МЗТ Скопје, Александар Тодоров ја одржа првата прес конференција по камбекот на клупата на „металците“.МЗТ Скопје во новата сезона ќе тргне со ...
сите 57 | | | веќе видена

Проблемот со струшката депонија се решава интензивно со сета расположлива механизација. Пожарот на депонијата веќе се гаси, по што ќе следува затрупување на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во последните месеци во Бугарија бевме многу вознемирени од тензиите кои што ги имаше во Македонија. Добро е што работите влегуваат во нормален колосек, добро ...
сите 337 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство информира дека поднело барање до Врховниот суд за заштита на законитоста во однос на случајот „Талир“. „Со барањето за заштита ...
сите 157 | | | веќе видена

Од денеска започнува Европското фудбалско првенство за играчи до 21 година на кое репрезентацијата на Македонија ќе има дебитантски настап.Од денес па се до 30 ...
сите 204 | | | веќе видена

Италијанската полиција соопшти дека го уапсила Стефан Чернетиќ, кој се самопрогласил за принц на Црна Гора и Македонија, и уште едно лице, кое се претставувало ...
сите 77 | | | веќе видена

next