Орасио Гаџоли, кој го донел Лео Меси на проба во Европа, открива како судбината замешала прсти и Аргентинецот завршил во Барселона а не во Реал МадридЛео Меси ...
сите 51 | | | веќе видена

Р.М. (43) од село Горно Агларци, Битолско, загина синоќа во сообраќајка на регионалниот пат Горно Алгарци - Добромири.Р.М. управувал со возилото „форд фокус“ ...
сите 31 | | | веќе видена

Вчера, во Белград на свечениот прием во Палата Србија по повод инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ, министерот за ...
сите 179 | | | веќе видена

Неодоговорното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години зад себе остави огромни штети врз интересите на граѓаните и државата. Брзајќи да ги ...
сите 104 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за време на изборната кампања ветуваше дебати за сите позначајни прашања за државата, а тоа сега не се спроведува. Заев воопшто и не се ...
сите 604 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан во понеделник повторно ќе допатува во Скопје и ќе се сретне со високи владини претставници за плановите и реформите на новата Влада ...
сите 63 | | | веќе видена

Бугарија ќе го прифати македонскиот јазик, изјави шефот на македонската дипломатија Никола Димитров по вчерашната средба со неговиот норвешки колега.Димитров ...
сите 604 | | | веќе видена

Двајца македонски репрезентативци се дел од најдобриот тим во квалификациите за Европското првенство кое идната сезона ќе се одржи во Хрватска.Денеска беа ...
сите 19 | | | веќе видена

next