Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска оствари средба со директорот и менаџерот на фондацијата „Херитиџ“ кои на премиерот му ...
сите 68 | | | веќе видена

Средношколците од Република Македонија, Луксембург и Лихтенштајн во најголем процент во Европа учат по најмалку два странски јазика за време на своето ...
сите 19 | | | веќе видена

Охридската полиција поднесе кривична пријава против Ј.К. (37) од Куманово, со привремен престој во Охрид поради, постоење основи за сомнение за сторено ...
сите 93 | | | веќе видена

Вчера околу 1.20 часот во просториите на штипската полиција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка кражба, бил задржан 20-годишниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 29-годишниот Љ.М. од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело недозволено изработување, ...
сите 9 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против В.Б. (47) од Скопје поради ...
сите 33 | | | веќе видена

Ние не даваме мандати на никого туку разговараме за да постигнеме договор за меѓусебна поддршка за заедничко владеење со која било партија, изјави портпаролот ...
сите 275 | | | веќе видена

„Тргнувајќи од фактот дека 20% од загадувањето на воздухот со штетни ПМ10 честички доаѓа од градежништвото и од антиеколошката урбана експанзија, ДОМ инсистира ...
сите 16 | | | веќе видена

Вип го збогатува своето портфолио и со задоволство го најавува воведувањето на интерактивна телевизија со која го зголемува квалитетот на гледање на ...
сите 17 | | | веќе видена

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, од сараево порача дека новата влада ќе биде формирана за 10-15 дена и ќе биде предводена од ...
сите 35 | | | веќе видена

„Шести ден патничките и товарните возови во Македонија не сообраќаат поради протестот на вработените, кои бараат исплата на јануарската плата, а штети трпат и ...
сите 128 | | | веќе видена

next