Македонската фудбалска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство во Полска со денешниот пораз од Португалија, нашите момци не разочараа на ...
сите 102 | | | веќе видена

Македонија со 4-2 загуби од Португалија во последниот натпревар од Европското првенство, но му ги „спакува куферите“ и на противникот кој бараше триумф со три ...
сите 102 | | | веќе видена

Maкедонија нема да гради нови бегалски кампови. Двата кампа кои се транзитни се сосема доволни доколку има нов бран бегалци. Ставот на Владата е во овие ...
сите 31 | | | веќе видена

Младинскиот репрезентативец на Македонија Константин Чешмеџиев стави потпис на едногодишен договор со ФК Академија Пандев.Централниот дефанзивец Константин ...
сите 3 | | | веќе видена

Тројцата битолски советници од редовите на Демократскиот сојуз (ДС), Социјалистичка партија на Македонија (СПМ) и ПОДЕМ денеска не гласаа координирано со ...
сите 114 | | | веќе видена

Под наслов „Хистеријата продолжува“, сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус пишува за тоа како дел од македонските медиуми известуваа за ...
сите 16 | | | веќе видена

Потврдена заемната подготвеност за интензивирање на политичкиот дијалог меѓу двете пријателски земји и уште подинамичен развој на билатералните односи и ...
сите 193 | | | веќе видена

Директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор, Цветко Грозданов вели дека пропусти во работењето нема, има забавување на динамиката за изведба ...
сите 64 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација со победа над Шведска од 3-0 го започна турнирот во Албанија и уште по првиот натпревар обезбеди место на фајнл-фор ...
сите 97 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на наводите на одредени жители на Килеса Вода, кои стравуваат дека ќе останат без пристап до нивните домови, во рамки на проектот за ...
сите 49 | | | веќе видена

next