Голманот на „Црвените Ѓаволи", Давид Де Геа добро ги замисли фановите откако на социјалните мрежи објави пост со кој сугерира дека заминува од Олд ТрафордДавид ...
сите 7 | | | веќе видена

Во рамките на двата настана, 18 Мај – Меѓународен ден на Музеите и Европска ноќ на музеите – 20 Мај, НУ Археолошки музеј на Македонија во соработка со ...
сите 64 | | | веќе видена

Кејлор Навас реши да го промни имиџот откако Реал Мадрид вчера стигна до титулата во Шпанија, чуварот на мрежата на „Кралевите" тоа го стори во знак на ...
сите 13 | | | веќе видена

Преговорите за состав на новата влада продолжуваат и денеска. Зијадин Села, шефот на коалицијата Алијанса за Албанците денеска ќе одржи конференција за ...
сите 65 | | | веќе видена

Врховниот суд за денес напладне закажа општа седница на која ќе разгледува дали снимките од т.н. бомби Специјалното јавно обвинителство може да ги користи како ...
сите 311 | | | веќе видена

Кошаркарите на Бостон направија „брејк" откако утрово во драматичен натпревар славеа на гостувањето кај Кливленд со 108-111„Коњаницата“ забележа две убедливи ...
сите 120 | | | веќе видена

Заканите кон новинарите кои не мислат исто како Зоран Заев кои во последен период сѐ повеќе зачестија, се класичен пример за замолчување на медиумите, соопшти ...
сите 284 | | | веќе видена

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), како најголема непартиска и невладина организација на македонски иселеници во дијаспората, продолжува со соработка со ...
сите 19 | | | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен до ...
сите 318 | | | веќе видена

Ако за медиумите под контрола на СДС поважна вест е дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски задоцнил на концерт 15-тина минути, кој тие го нарекоа ...
сите 34 | | | веќе видена

Ријека со победа од 4-0 над Цибалија ја завери шампионската титула во Хрватска и го бутна Динамо Загреб од тронот кој 11 години седеше на него. Ријека слави ...
сите 26 | | | веќе видена

Присутните гости во големата концертна сала на новата Филхармонија трпеливо го чекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да пристигне, за да започне церемонијата на ...
сите 45 | | | веќе видена

Новата реформска влада ќе го крене стандардот на граѓаните, за сите граѓани да живеат квалитетно, а не само една фамилија како досега, реагира СДСМ на изјавата ...
сите 331 | | | веќе видена

next