Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Конгресот да ја продолжи важноста на т.н. „закана по националните интереси на САД“ од регионот на Западен ...
сите 107 | | | веќе видена

Спроведувањето на одлуката од 23 мај на претходната Влада, потпишана од тогашниот вицепремиер Никола Тодоров за финансирање на неколку невладини организации во ...
сите 36 | | | веќе видена

Од Вилсек, Германија наскоро ќе тргне конвој на армијата на САД кон Македонија, на воена вежба на Криволак. Владата на Република Македонија вчера донесе одлука ...
сите 27 | | | веќе видена

Tреба да се формира независна експертска комисија која ќе ја утврди одговорноста за пропустите во проектите и енормно високите трошоци за изградба на ...
сите 98 | | | веќе видена

Тест-возачот на Бугати Енди Волис откри дека новиот модел широн (Bugatti Chiron) може да ја надмине ограничената максимална брзина од 420 км/ч.Тој за Попјулар ...
сите 8 | | | веќе видена

„Црвните" потпишаа со Мохамед Салах од Рома, репрезентативецот на Египет стана најскапото засилување во историјата на Ливерпул вредно 36,9 милиони фунтиЈирген ...
сите 52 | | | веќе видена

Во Министерството за финансии со забрзано темпо се работи на ребалансот на буџетот, со кој прво ќе се скрати комодитетот на министрите, директорите, и сите ...
сите 48 | | | прочитана: 320 | веќе видена

Словачка со победа од 3-0 над Шведска стигна до шест бода, па „Црвено-жолтите" повеќе немаат ниту теоретски шанси за пласман во полуфиналетоУтрешниот натпревар ...
сите 77 | | | веќе видена

Клубот од Паркот на Принцовите нема да штеди за младата ѕвезда на Монако, ПСЖ нуди рекордни 135 милиони евра за ангажман на Килијан МбапеТинејцерот го привлече ...
сите 32 | | | веќе видена

Рената Дескоска, министерката за образование Рената Дескоска најави ревизија на учебниците на сите нивоа. За оваа ревизија ќе се занимаваат експерти и комисии. ...
сите 31 | | | веќе видена

Декларацијата на полититичките партии на Албанците не е дел од историјата, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Тој најави дека по празникот Бајрам овие партии ...
сите 20 | | | веќе видена

Еден извештај од германска експертска група открива „дупки" во договорот со Турција да го спречи протекот на бегалци во Европа. Миграцијата е на агендата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Селекторот на Португалија, Руи Жорж вели дека неговите избраници утре ќе се обидат да ја победат Македонија со колку што е можно повеќе голови разлика со цел ...
сите 66 | | | веќе видена

Агенцијата која се грижи за кариерата на Кристијано Роналдо за медимите од Шпанија вели дека ЦР7 не планира да ги плати 14,7 милиони евра кои наводно ги должи ...
сите 124 | | | веќе видена

next