Хеленик Петролеум Групацијата соопшти дека нафтоводот кој што ги поврзува рафинериите во Солун и ОКТА АД е подготвен веднаш да започне со работа за транспорт ...
сите 14 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер Николас Алмагро го заврши настапот на Австралија Опен по само 23 минути па беше обвинет дека се појавил на теренот само за да добие ...
сите 68 | | | веќе видена

„Неопходна е соработка на македонските безбедносни сили со Египет, и нашите армиски сили, која досега е извонредна", оцени претседателот на Република ...
сите 112 | | | веќе видена

Македонските граѓани и натаму се за членство на Македонија во НАТО (61,5 отсто), но кога прашањето ќе го поставите со условот прием под референцата БЈРМ или ...
сите 22 | | | веќе видена

Медиумите од „Островото" пренесуваат дека Славен Билиќ во 1997 слично како Димитри Паје им го свртел грбот на „Чеканите" и изнудил трансферФранцузинот минатата ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра третиот натпревар на Светското првенство, противник е селекцијата на Словенија која влегува како фаворит ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Музејот на современата уметност во Скопје, на 17 јануари 2017 (вторник), со почеток во 19 часот, ќе биде отворена изложбата на проектот „Ничија земја“ на ...
сите 20 | | | веќе видена

next