Одржување на нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните се најдобро решение за излез од актуелната криза. Само на тој начин граѓаните ќе ...
сите 246 | | | веќе видена

Сѐ додека покажуваат иредентистички тенденции, Македонија нема да има европска иднина, изјавил грчкиот претседател Прокопис Павлопулосво неговото обраќање по ...
сите 11 | | | веќе видена

На редовната седница на Уставниот суд, во среда уставните судии ќе расправаат дали е уставно УБК да прислушува преку телекомуникациските оператори.Уставните ...
сите 47 | | | веќе видена

Се враќаат автохтоните видови поради подобрувањето на квалитетот на водите благодарение на финансиската поддршка на Швајцарија. Еколошката состојба на ...
сите 21 | | | веќе видена

Младиот играч на Феникс Санс, Девин Букер стана само шестиот играч во НБА кој успеал да постигне 70 или повеќе поени, тоа го направи на мечот против Бостон ...
сите 148 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот на Скопје на раскрсницата на улиците „Димитрија Чуповски" и булеварот „Св. Климент Охридски“.Според ...
сите 47 | | | веќе видена

Со симболично исклучување на електричната енергија од логото на зградата во Скопје и во сите корисничко-енергетски центри низ земјава, денеска од 20,30 до ...
сите 97 | | | веќе видена

Глобалната акција „Часот на планетата Земја“ денеска ќе биде одбележана и во Македонија со повеќе манифестации. Градот Скопје во периодот од 20,30 до 21,30 ...
сите 97 | | | веќе видена

next