СДСМ продолжува да манифестира елементарно непознавање за функционирањето на електроенергетскиот систем и односите меѓу сите чинители. Во услови кога Грција, ...
сите 16 | | | веќе видена

Да работеа ТЕЦ Неготино и ТЕЦ Осломеј и стабилно да работеше РЕК Битола, граѓаните немаше да мора да платат огромни 4,2 милиони евра за струја од увоз, за само ...
сите 27 | | | веќе видена

Дали некој застанува да се запраша колку муслимански мажи, жени и деца се убиени последниве години на Блискот Исток и во Северна Африка? Истовремено, додаде ...
сите 15 | | | веќе видена

„Каталонците" го разрешија директорот Пере Гратакос по коментарите кои тој ги даде за првата ѕвезда на клубот, Лео МесиЛео Меси е под договор со Барселона до ...
сите 58 | | | веќе видена

Диего Коста е отстранет од тимот на Челси за гостувањето кај шампионот Лестер по расправијата на напаѓачот со менаџерот Антонио Конте„Сините“ без својот ...
сите 56 | | | веќе видена

Расел Вестбрук имаше лоша вечер против Минесота, но и покрај тоа плејмејкерот успеа да постигне нов трипл-даблУште една вечер во НБА поминува во знакот на ...
сите 99 | | | веќе видена

Ситуацијата во Куманово е алармантна. Изминатата ноќ, градот беше најзагаден во цела Европа. ПМ 10 честичките изминатата ноќ достигнаа дури 1.000 милиграми на ...
сите 28 | | | веќе видена

Лина Ѓорческа не успеа да се пласира на главниот турнир на Австралија Опен откако со 2-1 во сетови загуби од Швајцарката Штефани Фогеле.Лина Ѓорческа дојде на ...
сите 61 | | | веќе видена

Старо-нов или нов премиер, Пржино 3 или нови избори беа темите на кои синоќа се дебатираше на емисијата Клик плус на ТВ 21. Соговорниците, Никола Србов, Агим ...
сите 4 | | | веќе видена

next