Пратениците од Либерално-демократската партија ги посетија родителите на децата со попреченост и лицата со инвалидност, кои ја покренаа иницијативата „5 до 12“ ...
сите 57 | | | веќе видена

Вработени со договор на дело во Министерството за здравство добивале многу високи хонорари, кои биле и пет-шест пати повисоки од просечната плата во земјава, ...
сите 51 | | | веќе видена

И покрај тоа што не е во плановите на Антонио Конте, Диего Коста сака да остане во Челси за да може во јануари да направи трансфер во Атлетико Мадрид кој има ...
сите 26 | | | веќе видена

Народното движење за Македонија изразува шокираност од институционалната немоќ на државата да се справи со џамијата дивоградба на Попова Шапка што започна пред ...
сите 23 | | | веќе видена

Либералната партија ја осудува непрофесионалноста во изведбата на автопатските делници Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид, т.е. несовпаѓањето на проектираната ...
| | веќе видена

ОМО „Илинден“ ПИРИН, во врска со средбата на премиерите на Македонија и на Бугарија во Софија и најавата за потпишување на договор за добрососедство, соопшти ...
сите 604 | | | веќе видена

За ТМРО затварањето на отворените прашања со соседите е секако силен позитивен сигнал, но затварање или каков било компромис на сметка на македонскиот ...
сите 60 | | | веќе видена

Одговорите на сите прашања лежат во Уставот на Република Македонија и Законот за надворешни работи. Почитувањето на истите нема алтернатива, реагира ...
сите 55 | | | прочитана: 1049 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со партиска делегација вчера пристигна во тридневна работна посета на Брисел. Во Европскиот парламент Груевски се ...
сите 277 | | | прочитана: 788 | веќе видена

next