Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. По одделни котлини и ...
сите 142 | | | веќе видена

Дожд од голови во Лигата на шампионите каков што не се памети, Манчестер Сити со 5-3 го победи Монако, а Атлетико Мадрид со 4-2 славеше на гостувањето кај Баер ...
сите 77 | | | веќе видена

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо вели дека сака да го задржи Вејн Руни но не може да гарантира дека напаѓачот ќе остане на Олд ТрафордСе почесто се ...
сите 107 | | | веќе видена

Металург и Горење одиграа возбудлив и интересен меч полн со пресврт кој го доби македонскиот тим со 28:25. Тоа беше последниот меч тимот на Червар на домешен ...
сите 75 | | | веќе видена

Приказната која го освои светот заврши со тажен крај, ФА покрена постапка против голманот Вејн Шо поради прекршување на правилата за обложување а тој не го ...
сите 50 | | | веќе видена

ФК Пелистер преку соопштение се пожали дека поради ненавремено исполнување на обврските на Општина Битола за санација на стадионот „Тумбе Кафе“ тие се ...
сите 16 | | | веќе видена

Годишниот распоред за работа вчера беше усвоен од колегиумот на судот, согласно Законот за судови. За ова денеска се објавени многу невистинити и непроверени ...
сите 61 | | | веќе видена

Штрајкувачкиот одбор на весниците „Вест“, „Утрински весник“ и на „Дневник“ го одбележа петтиот ден од штрајкот со симболично делење на јубилејниот петилјадити ...
сите 62 | | | веќе видена

next